2013-11-13 00:00 Łukasz Borowicz

Poczytaj mi lechito

Listopadowe akcje Lecha stoją pod znakiem czytania książek dzieciom. We współpracy z poznańskim Wydawnictwem Zakamarki piłkarze Kolejorza odwiedzą cztery przedszkola mieszczące się w stolicy Wielkopolski. 

- W październiku lechici odwiedzali szkoły podstawowe i przeprowadzali w nich lekcje wychowania fizycznego. Namawiali do ruchu i bardziej aktywnego trybu życia - mówi Krzysztof Garsztka, dyrektor marketingu Lecha Poznań. - Teraz odwiedzamy przedszkola. Chcemy pokazać, że panowie potrafią poświęcać czas najmłodszym w bardzo różnych sytuacjach. To też kontynuacja naszej akcji mającej na celu wzmacniającej więzy ojców z dziećmi.

Piłkarze będą czytać dzieciom książki o przygodach Alberta Albertsona autorstwa Gunilli Bergström, wydawanych przez poznańskie Wydawnictwo Zakamarki. To niedługie, świetnie zilustrowane historie, inspirowane codziennością. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, ale też złość czy strach - a rodzice widzą sytuacje i postawy, które dotyczą ich samych: poranny pośpiech, usypianie dziecka, chwila odpoczynku przy lekturze gazety.

- Książki te pokazują relację między tatą a dzieckiem, w której zachowana jest dobra równowaga, a wszystko doprawione jest subtelnym humorem. Mamy nadzieję, że zarówno lechici, jak i dzieci zaprzyjaźnią się z Albertem i jego tatą, a wspólna głośna lektura będzie równie świetną zabawą jak gra w piłkę - mówi Katarzyna Skalska, dyrektor i redaktor naczelna Wydawnictwa Zakamarki.

Podczas spotkania lechici opowiedzą też o swoim zawodzie, odpowiedzą na pytania przedszkolaków, a także będą rozdawali autografy oraz upominki od Lecha Poznań i Zakamarków.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij