2017-11-10 18:37 Lilianna Szymczak , fot. Adam Ciereszko

Ostatni w tym roku "Lech na Landach" za nami!

Za nami ostatni w tym roku kalendarzowym piknik sportowy "Lech na Landach". Pomimo deszczowej pogody na stadionie przy ulicy Seminarialnej w Rogoźnie pojawiło się wielu młodych mieszkańców miasta. Mieli oni okazję wziąć udział w treningu piłkarskim z zawodnikami Lecha Poznań, zatańczyć wspólnie z instruktorkami Kolejorz Girls oraz uzyskać porady klubowego fizjoterapeuty specjalizującego się w zakresie dietetyki.

- Prognoza pogody przed piątkowym wydarzeniem w Rogoźnie nie napawała nas optymizmem, ale liczba osób, która pojawiła się na stadionie dała nam jasno do zrozumienia, że od aury ważniejsza jest dobra sportowa zabawa - mówi Wiktor Bednarek z działu promocji i reklamy Lecha Poznań. - Cieszymy się z zainteresowania wydarzeniem i liczymy, że przekonaliśmy mieszkańców Rogoźna do aktywności fizycznej niezależnie od pogody - dodaje.

"Lech na Landach" to przede wszystkim różnorodność. Uczestnicy akcji mają bowiem do wyboru szeroki wachlarz sportowych dyscyplin. Cel jednak pozostaje niezmienny - promować zdrowy tryb życia, zwłaszcza u najmłodszych. Ostatni w tym roku sportowy piknik rozpoczął się więc od krótkiej rozgrzewki i treningu ogólnorozwojowego, który poprowadzili trenerzy Lech Poznań Football Academy.

Z myślą o dziewczętach i wszystkich amatorach ruchu w rytm muzyki instruktorki Kolejorz Girls przygotowały specjalny układ. W drugiej części wydarzenia pojawili się zawodnicy pierwszej drużyny Kolejorza: Christian Gytkjaer, Nikola Vujadinović, Miłosz Mleczko oraz Marcin Wasielewski, którzy rozegrali mecz z najmłodszymi. Na koniec lechici zostali oblężeni przez łowców autografów i przez kilkanaście minut robili sobie z uczestnikami pamiątkowe zdjęcia.

- Oprócz spotkania z piłkarzami i zajęć z Kolejorz Girls można było zobaczyć bardzo ciekawe pokazy, a także samemu wziąć udział w warsztatach. Na stadionie pojawiły się grupy taneczne działające przy Rogozińskim Centrum Kultury: Pa-Mar-Sze, Pa-Mar-Sze Młodsze oraz Iskierki, które trenują pod okiem pani Małgorzaty Lange. Ponadto w Rogoźnie pojawił się Freestyle Beyond Life, który najpierw pokazał, a potem uczył wszystkich chętnych różnych sztuczek piłkarskich - wylicza Bednarek.

Podczas wydarzenia można było również zaczęrpnąć porad klubowego fizjoterapeuty, który specjalizuje się w dietetyce. Patryk Wiśniewski na co dzień zajmuje się zawodnikami Akademii Lecha Poznań, ale tym razem chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące odpowiednio zbilansowanej diety wśród najmłodszych uczestników pikniku.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij