2017-10-11 15:15 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Kolejorz gra z klasą - czas na II edycję

Lech Poznań ruszył z drugą edycją "Kolejorz gra z klasą". Celem projektu jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Klub po raz kolejny będzie odwiedzać poznańskie szkoły podstawowe, w których na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji!

Kolejna edycja, kolejne nowości

Pierwsza edycja "Kolejorz gra z Klasą" przyniosła wiele piłkarskich emocji. Najlepsi w poprzedniej rozgrywce okazali się uczniowie SP nr 51 z osiedla Lecha, której kapitanem był Maciej Makuszewski. Tym razem w rywalizacji udział weźmą kolejne szkoły podstawowe. Ponadto w obecnej edycji pojawią się nowe konkurencje, a także kolejni piłkarze Kolejorza.

- Poprzednia edycja "Kolejorz gra z Klasą" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych kibiców. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nas konkurencjach, a także chętnie rozmawiali z zawodnikami, którzy przyjeżdżali do ich szkół. Liczymy, że i tym razem będzie wiele pozytywnych emocji, a rywalizacja między poszczególnymi placówkami - oczywiście w duchu fair-play - będzie bardzo wyrównana - mówi Szymon Goc z działu promocji i reklamy Lecha Poznań.

Lechici kapitanami, walka o ciekawe nagrody

W odwiedzanych szkołach - tak jak w poprzedniej edycji - zostanie przeprowadzony trening z udziałem trenera Lech Poznań Football Academy i piłkarza pierwszej drużyny Kolejorza. O tym, jacy zawodnicy pojawią się w danych placówkach, uczniowie dowiedzą się krótko przed rozpoczęciem wydarzenia. Organizatorom zależy bowiem na jak największej niespodziance.

- Każdej z pięciu szkół przydzielony został piłkarz, który stanie się jej kapitanem i będzie starał się poprowadzić dzieci do zwycięstwa w klasyfikacji międzyszkolnej - przypomina zasady programu Wiktor Bednarek z działu promocji i reklamy Kolejorza. - Uczniowie będą wykonywać przygotowane przez nas zadania z piłką, a następnie najlepsi z nich, jako reprezentanci szkoły, wezmą udział w konkursie na punkty. Rozgrywka będzie obejmować pięć kategorii, m.in. żonglerka, slalom, strzał na dwa kontakty i ze stojącej piłki czy podania z kapitanem - dodaje.

Dopiero po zakończeniu akcji we wszystkich pięciu szkołach stworzona zostanie mini-klasyfikacja w każdej z kategorii. Placówka, która uzyska najlepszy wynik otrzyma 10 punktów, następna 8, kolejna 6, itd. Na koniec punkty we wszystkich kategoriach zostaną zsumowane i w ten sposób będzie wyłoniona zwycięska szkoła. Emocje będą towarzyszyć uczestnikom aż do samego końca!

Następne mecze

Piątek 20.09 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Jagiellonia Białystok
Wtorek 24.09 godz.17:30
Chrobry Głogów
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij