2017-08-08 17:21 Lech Poznań

"Dumni z tradycji". Są już pierwsze grafiki

26 grafik związanych z Lechem Poznań będzie cieszyć oczy kibiców na INEA Stadionie. Akcja "Dumni z tradycji" zorganizowana przy współpracy z Fans4Club została zakończona pod koniec kwietnia, a teraz po dopasowaniu i wydrukowaniu grafik, ropoczął się proces ozdabiania ścian obiektu przy Bułgarskiej. 

Celem akcji „Dumni z tradycji” było upiększenie ścian INEA Stadionu, dzięki co najmniej dwudziestu wielkoformatowych grafik. Projekt Lecha przy współpracy z Fans4Club wywołał duże zainteresowanie kibiców Kolejorza i ostatecznie udało się zebrać środki na produkcję i montaż sześciu kolejnych.

Na trzech trybunach pojawią się grafiki przedstawiające patronów trybun, czyli słynny tercet A-B-C, wybitnych piłkarzy w historii Lecha (Mirosława Okońskiego, Czesława Jakołcewicza, Józefa Adamca i Roberta Lewandowskiego), pamiętne wydarzenia z ostatnich kilkunastu lat (Puchar Polski z 2004 roku, mistrzowskie tytuły z 2010 i 2015 roku), wyjątkowe mecze w fazie grupowej Ligi Europy jesienią 2010 (przeciwko FC Salzburg, Manchesterowi City i Juventusowi Turyn) oraz oprawy meczowe (POZNAŃ’56, Masz przed sobą Fanatyków, Sława Wielkiemu Lechowi). Jedna grafika - Duma Wielkopolski - zostanie stworzona w trzech egzemplarzach i pojawi się na każdej trybunie poza Kotłem. To na niej pojawią się imiona i nazwiska kibiców, którzy wzięli udział w projekcie "Dumni z tradycji". Ponadto środki na wyprodukowanie siedmiu grafik w Kotle otrzymało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań.

Proces ozdabiania ścian INEA Stadionu rozpoczął się we wtorkowy poranek. W ciągu kilku godzin udało się zamontować kilka z zaplanowanych grafik przedstawiających byłych piłkarzy Kolejorza, m.in. Henryka Czapczyka, Mirosława Okońskiego, Czesława Jakołcewicza oraz Józefa Adamca.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij