2016-11-11 11:00 Lt.

Chcesz rogala? Najpierw spal kalorie

Po raz drugi najsmaczniejsza poznańska tradycja mogła zostać uszanowana bez najmniejszych wyrzutów sumienia. W czwartek wieczorem kilkudziesięciu kibiców Kolejorza paliło kalorie na treningu z dr Martinem Mayerem, a potem delektowało się przepysznymi rogalami od cukiernika Piotra Koperskiego.

- Trening w tym roku wyglądał zupełnie inaczej niż poprzedni, był większy wycisk, bo ćwiczenia, które wykonywaliśmy były nieco bardziej zaawansowane - przyznał Adam, jeden z uczestników akcji 500 kalorii za 500 kalorii. I rzeczywiście, trener Mayer całe zajęcia przeprowadził na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią, a wszystkiemu towarzyszyła już niemal zimowa aura. Przy włączonym oświetleniu zajęcia zyskały wyjątkowy charakter.

- My za to przede wszystkim cieszymy się z tego, że ponownie namówiliśmy poznaniaków i Wielkopolan do aktywnego spędzania czasu - mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik Działu Promocji i Reklamy Lecha. - To niezwykle ważne, by pamiętać o zdrowym ruchu, bo - choćby dziś - dzięki temu możemy bez wyrzutów sumienia delektować się rogalami świętomarcińskimi.

Po zakończeniu treningu każdy jego uczestnik, w zamian za wykonaną pracę, otrzymał paczkę z tym smakołykiem, wypieczonym i dostarczonym przez cukiernię Piotra Koperskiego. Rogal świętomarciński to tradycyjny poznański wypiek, który na naszych stołach ląduje od ponad 150 lat i jest jednym z największych regionalnych przysmaków.

- I o to właśnie chodzi, by ruszać się i szanować tradycję - mówili zgodnie uczestnicy akcji. - Warto było spalić te kalorie, bo rogale są rzeczywiście wyborne - śmiał się trener Martin Mayer, który w czwartek miał pierwszą okazję w życiu, by poznać smak wielkopolskiego specjału.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij