2019-04-18 14:46 Jakub Ptak , fot. Przemysław Szyszka

Porażka juniorów starszych z Górnikiem

Drużyna juniorów starszych Lecha Poznań uległa na własnym boisku Górnikowi Zabrze 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla zawodników trenera Bartosza Bochińskiego zdobył Damian Makuch.

Dla gości z Zabrza był to bardzo ważny mecz, gdyż Górnik znajduje się tuż nad strefą spadkową rozgrywek o Centralną Ligę Juniorów. W spotkaniu rozgrywanym we Wronkach przystąpili do ataku i otworzyli wynik w 14. minucie - autorem gola był Kamil Lukoszek. Jeśli chodzi o lechitów, w tej części gry największe zagrożenie sprawił Kacper Janiak, jednak jego groźny strzał został zatrzymany przez bramkarza zabrzan.

Piłkarze z Górnego Śląska bardzo dobrze weszli w drugą część spotkania. Zabrzanie strzelili dwa gole w przeciągu ośmiu minut. Ich autorami byli Jan Borek i Daniel Ściślak, który powiększył przewagę Górnika o trzy gole strzałem z rzutu karnego. Dopiero po tej sytuacji lechici zaczęli grać odważniej z przodu. Honorową - jak się później okazało - bramkę dla lechitów zdobył w 68. minucie Damian Makuch. Wprowadzony na boisko po przerwie zawodnik ustalił wynik na 1:3 po uderzeniu zza pola karnego.

- Smutno to powiedzieć, ale dziś wygrał zespół lepszy i bardziej zdeterminowany. Zagraliśmy słaby mecz. Mieliśmy za mało sytuacji w pierwszej połowie, żeby myśleć o czymś więcej. W drugiej z kolei było tych okazji dużo więcej, ale nie ustrzegliśmy się błędów. Teraz pozostaje nam spędzić rodzinnie święta i przygotowywać się do następnego meczu - powiedział trener juniorów starszych Bartosz Bochiński.

Najbliższym przeciwnikiem drużyny juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów będzie lider tych rozgrywek, Korona Kielce. Zawodnicy ze Świętokrzyskiego w czwartek zremisowali po emocjonującym meczu z Pogonią Szczecin 3:3.

- Mamy delikatny powód do optymizmu. Polega na tym, że na wyjazdach gramy znacznie lepiej, niż u siebie. Nie możemy odczarować naszego boiska. Nie jest twierdzą, jesteśmy bardzo gościnni. Może punktów trzeba szukać właśnie na wyjazdach - dodaje Bochiński.

Spotkanie Korony z Lechem odbędzie się 27 kwietnia, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 12:00.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)

Bramki: Makuch (68') - (14'), (57'), (65')

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Szymon Zalewski, Kacper Wachowiak, Maksymilian Tkocz, Jakub Niewiadomski (46. Mateusz Bieniek) - Jakub Białczyk, Bartłomiej Burman (65. Damian Makuch), Kacper Janiak - Jakub Karbownik, Franciszek Marzec (46. Filip Szymczak), Łukasz Szramowski (75. Kacper Durda).