2019-05-02 18:48 Jakub Ptak , fot. Przemysław Szyszka

Juniorzy starsi odczarowali swój stadion

Drużyna juniorów starszych Lecha Poznań pokonała 3:1 GKS Bełchatów w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla gospodarzy strzelili Kacper Janiak, Jakub Karbownik oraz Bartosz Bartkowiak.

Lechici bardzo mocno weszli w czwartkowe spotkanie, gdyż już po kilku minutach swoją przewagę udokumentowali na tablicy wyników. W 4. minucie wynik otworzył Janiak strzałem z pola karnego, natomiast trzy minuty później ładną akcję Kolejorza zakończył celnym strzałem Karbownik. Gospodarze dalej przeważali, jednak w 34. minucie bramkę kontaktową zdobyli piłkarze z Bełchatowa (strzelcem Bartłomiej Lisowski). Jeszcze przed przerwą lechici znów odskoczyli gościom z województwa łódzkiego. Autorem trzeciego gola został Bartkowiak, który wykończył indywidualną akcję.

Gol był zwieńczeniem bardzo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu piłkarzy trenera Bartosza Bochińskiego. W drugiej części gry natomiast nie padła żadna bramka, choć na brak okazji gospodarze nie mogli narzekać - m.in. trzykrotnie w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Durda. Gra natomiast bardzo się zaostrzyła. Pokazano 6 żółtych kartek, a urazy w starciu z przeciwnikami odnieśli Szymon Zalewski i Kacper Wachowiak.

- Cieszymy się, że udało nam się odczarować nasze boisko i możemy się cieszyć z trzech punktów na własnym terenie. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu pierwszej połowy. Mieliśmy dobre wejście w mecz, pod dużą kontrolą. Dość przypadkowo straciliśmy bramkę, ale dobrze na nią zareagowaliśmy, strzelając na 3:1. W drugiej połowie GKS był bardzo zmotywowany. Wyszedł się bić, więc podjęliśmy rękawicę. Troszeczkę brakowało nam rytmu, lecz udało nam się stworzyć bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Niemniej szanujemy to, co mamy - powiedział trener Bartosz Bochiński.

Następny mecz drużyna A1 rozegra 11 maja. Młodych lechitów czeka wyjazd na Górny Śląsk, bowiem kolejnym ich przeciwnikiem będzie drużyna Ruchu Chorzów.

Lech Poznań A1 - GKS Bełchatów 3:1 (3:1)

Bramki: Janiak (4), Karbownik (7), Bartkowiak (39) - Lisowski (33)

Lech Poznań B1: Karol Drażdżewski - Karol Smajdor, Kacper Andrzejewski, Maksymilian Tkocz, Szymon Zalewski (72. Łukasz Szramowski) - Jakub Białczyk, Kacper Wachowiak (82. Bartosz Zgarda), Jakub Gil - Jakub Karbownik (62. Jakub Niewiadomski), Bartosz Bartkowiak (68. Kacper Durda), Kacper Janiak