2019-09-23 09:41 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: debiuty oraz gol Kurminowskiego

Miniony tydzień był bardzo urozmaicony dla wypożyczonych do różnych klubów lechitów. Wielu z nich mogło cieszyć się ze zwycięstw, Dawid Kurminowski z gola oraz z debiutu w pierwszym zespole MŠK Žilina, a ostatnia kolejka ekstraklasy była słodko-gorzka dla Michała Skórasia.

Raków Częstochowa, do którego wypożyczony jest Michał Skóraś, w miniony piątek rozgrywał wyjazdowe spotkanie ligowe w Gliwicach. Na skutek kontuzji jednego z kolegów wychowanek Akademii Lecha Poznań w ostatniej chwili wskoczył do składu częstochowian, dzięki czemu po raz pierwszy wystąpił od pierwszej minuty w ekstraklasie. Swój występ najpierw zaakcentował świetnym kluczowym podaniem w pole karne Piasta, dzięki któremu chwilę później padł gol dla Rakowa. Jednak w drugiej połowie Skóraś zaliczył samobójcze trafienie, które dało gospodarzom wygraną. Miało to miejsce przy próbie przecięcia podania wzdłuż pola bramkowego Rakowa. Pierwsze 90 minut młodego pomocnika w ekstraklasie okazało się więc słodko-gorzkie.

Ten tydzień był bardzo udany dla Dawida Kurminowskiego. 20-letni napastnik najpierw zadebiutował w pierwszym zespole MŠK Žilina, który w Pucharze Słowacji wygrał 3:2 z MFK Stara Lubovna, a następnie zdobył bramkę w rezerwach tego klubu, który w sobotę mierzył się z drugim zespołem Slovana Bratysława (wygrana 5:2). Oba spotkania Kurminowski rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

W środę Hubert Sobol wystąpił w zaległym spotkaniu Odry Opole z Wartą Poznań, jednak pojawił się na placu gry dopiero w drugiej połowie, a opolanie przegrali to starcie 0:3. Kolejne spotkanie z Chrobrym Głogów spędził w całości na ławce rezerwowych. Ze zwycięstw i rozegrania pełnych 90minut mogli cieszyć się: Łukasz Norkowski (wygrana 4:2 z Zagłębiem Sosnowiec) Bartosz Mrozek (GKS Katowice wygrał z Garbarnią Kraków 3:1) oraz Maciej Orłowski (Górnik Łęczna pokonał Gryf Wejherowo 1:0 i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi).

Nadal na swój debiut czeka Wiktor Pleśnierowicz. W pierwszym starciu z młodzieżowym zespołem Chievo Werona nie znalazł się w kadrze meczowej, a mecz z Torino rozegrany zostanie w poniedziałkowy wieczór.