2019-08-19 11:36 Miłosz Ciekalski , fot. Adam Jastrzębowski

Grali wypożyczeni lechici: debiut Sobola w Opolu

Jak co poniedziałek, przegląd poczynań wypożyczonych zawodników Kolejorza. Pozytywnym sygnałem jest kolejna bramka Dawida Kurminowskiego, ale na uwagę zasługuje również debiut Huberta Sobola w Odrze Opole.

Hubert Sobol zaliczył dobry start w sparingach u trenera Mariusza Rumaka strzelając dwa gole z Miedzią Legnica. Przed samym ligowym startem nabawił się urazu mięśniowego, który wykluczył go z gry na trzy pierwsze spotkania. Wyzdrowiał, znalazł się w dwudziestce meczowej i w 77. minucie pojawił się na placu gry. Już minutę później został ukarany żółtą kartką, jednak najważniejsze jest, że wyleczył kontuzję i będzie mógł zaliczać coraz więcej minut w I lidze.

Nie zacina się Dawid Kurminowski, który kolejne spotkanie kończy z golem. Napastnik, który aktualnie reprezentuje barwy MŠK Žlina B, w czterech występach czterokrotnie znajdował drogę do siatki rywali. Wydatnie pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa nad Partizánem Bardejov, ponieważ rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1.

Odmienne humory po kolejce ligowej mogą mieć Łukasz Norkowski i Maciej Orłowski. Pierwszy z wymienionych rozegrał całe zawody i to on został faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał jego kolega z zespołu i dzięki temu GKS Jastrzębie zremisował 1:1 z GKS-em Bełchatów. Orłowski zaś sam sprokurował rzut karny, jego Górnik Łęczna przegrał 1:3 z Elaną Toruń, a sam zawodnik został zmieniony w 66. minucie meczu.

Solidne zawody rozegrał Bartosz Mrozek w bramce GKS-u Katowice. Piłkarze trenera Rafała Góraka pokonali na wyjeździe 3:1 Błękitnych Stargard Szczeciński, a przyczynił się do tego również golkiper wypożyczony z Kolejorza. W paru sytuacjach Mrozek ratował swój zespół przed utratą gola i między innymi dzięki niemu katowiczanie odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

Dziesięć minut w zwycięskim spotkaniu Rakowa Częstochowa otrzymał Michał Skóraś. Wynik 2:1 z Lechią Gdańsk można uznać za bardzo dobry dla zawodników Marka Papszuna. Sam Skóraś zapisał się w protokole meczowym w 87. minucie, ponieważ otrzymał żółtą kartkę.