2019-04-18 14:55 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Derby Poznania na remis

W ramach 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, trampkarze Lecha Poznań mierzyli się na wyjeździe w "derbach Poznania" z Wartą. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Do spotkania z Wartą lechici przystępowali po trzech ligowych wygranych z rzędu. Pozytywna passa nie została jednak podtrzymana. W pierwszej połowie lechici stwarzali sobie sytuacje do strzelenia gola, ale zabrakło odpowiedniej finalizacji. Sytuację lechitów utrudniła dodatkowo druga żółta kartka dla defensywnego pomocnika Kolejorza – Jakuba Złocha, który w 39. minucie decyzją sędziego musiał opuścić boisko. Pomimo tego trampkarze stworzyli sobie w pierwszej połowie jeszcze dwie sytuacje groźne sytuacje. W pierwszej chybił Antoni Kozubal, zaś w drugiej napastnik Norbert Pacławski.

Pomimo gry w dziesięciu trampkarze nie zrezygnowali z marzeń o dobrym wyniku i atakowali raz po raz bramkę warciarzy. Próby Pacławskiego i Czesińskiego zakończyły się jednak niepowodzeniem, przez co Lech zremisował z Wartą i przerwał swoją passę trzech spotkań z kompletem punktów. Następną szansą na zwycięstwo trampkarze Lecha będą mieli 27 kwietnia. Wtedy to na stadionie w Koszalinie, piłkarze trenerów Kardeli i Łągiewki zmierzą się z Bałtykiem.

Warta Poznań – Lech Poznań 0:0 (0:0)

Czerwona kartka: Jakub Złoch (39., za dwie żółte)

Lech Poznań: Wiktor Nowicki – Mihail Mazur, Antoni Przybylski, Aleksander Gazda, Adrian Tymiński – Filip Karwacki (70. Dawid Zięba), Jakub Złoch, Antoni Kozubal, Jan Niedzielski (55. Kacper Madej), Dominik Janeczek (41. Igor Kornobis) – Norbert Pacławski (72. Jakub Czesiński)