2019-06-24 17:01 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Bartosz Mrozek i Hubert Sobol wypożyczeni

Zawodnicy Lecha Poznań, Bartosz Mrozek oraz Hubert Sobol, zostali w poniedziałek wypożyczeni na nadchodzący sezon do nowych klubów. 19-letni bramkarz będzie przebywał na zasadzie transferu czasowego w drugoligowym GKS-ie Katowice, natomiast młody napastnik zasili szeregi Odry Opole, która swoje mecze rozgrywa na zapleczu ekstraklasy. - Zależy nam na regularnych występach tej dwójki zawodników na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. W obu przypadkach zdecydowaliśmy się na wypożyczenia do klubów, z którymi współpraca układała nam się w minionych sezonach bardzo dobrze i liczymy, że tak też będzie tym razem - mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Obaj gracze to wychowankowie Akademii Lecha Poznań. Najpierw trafił do niej urodzony w 2000 roku Mrozek, który latem przed pięcioma laty przyszedł do Kolejorza z GKS-u Tychy. Od tego momentu występował w kolejnych ekipach juniorskich niebiesko-białych, by w marca 2017 roku zadebiutować w rezerwach. W nich zaliczył łącznie blisko dwadzieścia gier, a przed początkiem minionej kampanii został wypożyczony do drugoligowej Elany, w której przebywał przez rok. Najbliższe dwanaście miesięcy spędzi na tym samym poziomie rozgrywkowym i to w zespole z miasta, z którego pochodzi, bo w GKS-ie Katowice.

- Bartek wrócił do nas z wypożyczenia do Elany Toruń jako dojrzały bramkarz, ale uznaliśmy, że musi w dalszym ciągu zbierać jak najwięcej doświadczenia na szczeblu centralnym. Z racji na to, że w kadrze pierwszego zespołu znajduje się obecnie trzech innych golkiperów, szukaliśmy dla niego możliwości regularnych występów na poziomie krajowym. Liczymy, że dzięki swojej dobrej postawie w przyszłych miesiącach nasz wychowanek postawi kolejny krok w swojej bramkarskiej karierze, a także pomoże swojemu klubowi w powrocie do pierwszej ligi - podkreśla Rząsa.

Sobol z kolei pojawił się w Akademii rok po swoim rówieśniku. Jej szeregi zasilił z początku na zasadzie wypożyczenia z ekipy DKS-u Dobre Miasto. Po roku i transferze definitywnym atakujący w dalszym ciągu swoje mecze rozgrywał w młodzieżowych zespołach Kolejorza, a od lata 2017 roku do minionej zimy w jego rezerwach. W tych ostatnich uzbierał 24 ligowe spotkania, w których zdobył 13 bramek. Przed zeszłą rundą został wypożyczony do pierwszoligowej Warty Poznań, jednak w jej barwach zaliczył niewiele minut i po zakończeniu sezonu wrócił do Lecha. Przed nim kolejny rozdział na zapleczu ekstraklasy, bowiem czeka go transfer czasowy do Odry Opole, której trenerem jest były szkoleniowiec niebiesko-białych, Mariusz Rumak.

Na więcej szans na murawach pierwszej ligi dla napastnika liczy dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. Podstawę do optymizmu daje mu wcześniejsza – jakże udana – współpraca z klubem ze stolicy województwa opolskiego. - Dla Huberta jest to drugi z kolei transfer czasowy do klubu z zaplecza ekstraklasy. Obecnie dysponujemy w pierwszej drużynie czterema innymi napastnikami, a naszym i samego zawodnika celem będą w najbliższych miesiącach jak najczęstsze jego występy. Oczywiście mamy nadzieję, że otrzyma w Odrze więcej szans do zebrania doświadczenia, niż miało to miejsce w Warcie Poznań. Mamy dobre wspomnienia z wcześniejszej współpracy z klubem z Opola, kiedy przebywał w nim Jakub Moder. Dlatego wierzymy, że u trenera Mariusza Rumaka dostanie szansę pokazać się z dobrej strony na pierwszoligowych boiskach – nie ukrywa jeden z szefów Lecha Poznań.

Następne mecze

Piątek 22.11 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice
Piątek 29.11 godz.20:30
Wisła Płock
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij