2019-09-17 17:52 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Pacławski i Kozubal zagrali w kadrze

Zawodnicy juniorów młodszych Lecha Poznań, Norbert Pacławski (na zdjęciu) i Antoni Kozubal wystąpili we wtorek w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski do lat 16. Kadra prowadzona przez selekcjonera Dariusza Gęsiora wygrała w Szczecinku z Turcją 1:0. Rewanż odbędzie się w ten czwartek o godzinie 18:00 w Kołobrzegu.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem sporej przewagi gospodarzy, który raz za razem gościli pod bramką Turków. Piłka przelatywała przez pole karne, a nawet bramkowe przyjezdnych regularnie, jednak poza kilkoma celnymi strzałami niewiele z tego wynikało. W końcu po nieco ponad trzydziestu minutach gracze z orzełkiem na piersi przełamali defensywę rywala, kiedy to po dośrodkowaniu z boku trafił debiutujący w reprezentacji George Chmiel.

Po przerwie na murawie zameldowali się lechici. Drugą połowę rozpoczął już na boisku napastnik Norbert Pacławski, który przez drugie 40 minut należał do najbardziej aktywnych zawodników swojej drużyny. Polakom nie udało się już jednak zaskoczyć Turcji, która sama miała świetną okazję na wyrównanie na kilka minut przed końcem. Swój występ w koszulce z orzełkiem na piersi zanotował jeszcze pomocnik Antoni Kozubal, który w 78. minucie zmienił Marcela Ruszela.

Przed zespołem trener Gęsiora drugi z towarzyskich meczów przeciwko Turkom. Odbędzie się on w ten czwartek o godzinie 18:00 w Kołobrzegu.

Polska – Turcja 1:0 (1:0)

Bramka: Chmiel (33.)
Polska: Oliwier Zych – Jakub Kolan, Borys Freilich (61. Jakub Wiśniewski), Radosław Seweryś, Iwo Kaczmarski, Dawid Bugaj, Patryk Romanowski (61. Krystian Mucha), Mateusz Nawrocki, George Chmiel (41. Norbert Pacławski), Marcel Ruszel (78. Antoni Kozubal), Mateusz Chmarek (41. Kacper Urbański)

Mecz rozegrano w formacie 2 x 40 minut.