2019-04-11 10:11 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Szkolenie medialne we Wronkach

W środę we Wronkach odbyło się szkolenie medialne dla drużyny juniorów starszych Lecha Poznań oraz ekipy rezerw Kolejorza. W jego ramach młodzi zawodnicy m.in. zapoznali się z zagadnieniami prawa prasowego, uczyli się poprawnie wypowiadać przed kamerami oraz wzięli udział w zaimprowizowanej konferencji prasowej.

W rolę gospodarza spotkań z oboma zespołami wcielił się rzecznik prasowy Lecha Poznań, Maciej Henszel. Szkolenie zostało podzielone przez niego na dwie części. W pierwszej z nich omawiał on wszelkie aktywności medialne organizowane przez klub, z którymi mogą spotkać się w przyszłości lechici. Wśród nich opisano m.in. konferencję prasową, trening otwarty, tzw. media day, rozmowy w strefie mieszanej czy wywiady indywidualne. Następnie szef klubowych mediów Kolejorza przybliżył piłkarzom kwestię autoryzacji oraz zapoznał ich z dotyczącymi ich przepisów prawa prasowego.

Następnie już przyszedł czas na praktykę. Najpierw młodzi gracze wzięli udział w zaimprowizowanej konferencji prasowej, podczas której odpowiadali na najzwyczajniejsze i banalne, ale także trudne i kontrowersyjne pytania. Na zakończenie dziennikarze Lech TV przeprowadzili symulację rozmowy pomeczowej z podopiecznymi szkoleniowców Rafała Ulatowskiego i Bartosza Bochińskiego. W jej trakcie również nie zabrakło cennych wskazówek, porad oraz komentarza ze strony rzecznika niebiesko-białych.

Zawodnikom drugiej drużyny i juniorów starszych Lecha samo szkolenie przypadło do gustu i cieszyli się oni z nowych umiejętności, które nabyli w środę. - To było dla nas wartościowe spotkanie, nauczyło ono nas między innymi tego, jak zachowywać się przed kamerami. Wiedza, którą przekazali nam rzecznik i nasi klubowi dziennikarze, przyda nam się w przyszłości. Mam nadzieję, że każdy z nas wyciągnął z tego szkolenia coś przydatnego dla siebie - podkreślał skrzydłowy rezerw, Tomasz Kaczmarek.

Starszemu koledze wtórował pomocnik zespołu trenera Bochińskiego, Jakub Białczyk. - Uważam, że takie szkolenia są potrzebne, ponieważ dowiadujemy się od specjalistów, jak zachować się w trudnych sytuacjach i na co zwrócić uwagę. Każde spotkanie całą drużyną poprawia również nasze relacje. Najlepszym połączeniem jest nauka i zabawa, a żadnej z tych rzeczy dzisiaj nie brakowało. Myślę, że to jak najbardziej pozytywna inicjatywa - mówił z uśmiechem po zakończeniu wydarzenia 17-latek.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij