2018-03-08 09:45

Ruchy kadrowe w drużynach akademii

Już w najbliższych dniach na ligowe boiska powrócą zespoły Akademii Lecha Poznań. Do wiosennych zmagań przystąpią w nieco zmienionych składach, a zdecydowana większość ruchów kadrowych tej zimy zaszła między poszczególnymi drużynami niebiesko-białych.

Trampkarze:

Zacznijmy od najmłodszych lechitów, którzy odejście zawodnika ofensywnego zastąpią sprowadzonym z ekipy CWZS Bydgoszcz pomocnikiem Filipem Karwackim. Od początku rundy wiosennej wraz z juniorami młodszymi trenować będzie z kolei Igor Ławrynowicz, reprezentant Polski do lat 15. – Igor był naszą wiodącą postacią, strzelał dla nas gole w istotnych spotkaniach. Uważam, że swoją dobrą postawą zapracował na włączenie go do kadry starszych kolegów. Myślę jednak, że przed nami także takie mecze, w których będzie występował w naszym zespole – uważa opiekun trampkarzy, Hubert Wędzonka.

Przyszedł: Filip Karwacki (CWZS Bydgoszcz)

Odszedł: Igor Ławrynowicz (juniorzy młodsi)

Juniorzy młodsi:

Prawdziwy exodus zawodników grających w przednich formacjach przeżywa z kolei ekipa prowadzona przez trenera Bartosza Bochińskiego. Pomocnik Jakub Kamiński odgrywał jesienią ogromną rolę w ofensywnych poczynaniach tej drużyny, napastnik Filip Szymczak z kolei świetnie rozpoczął rozgrywki, natomiast ustawiany na pozycji numer dziesięć Filip Marchwiński po powrocie do sprawności późną jesienią błysnął w meczach kadry. Ta druga dwójka zmagała się w ubiegłej rundzie z urazami, ale teraz, podobnie jak wspomniany Kamiński, czy pomocnik Bartłomiej Burman oraz obrońca Łukasz Bejger, zostaną włączeni do składu juniorów starszych. – Nie martwimy się tym, chodzi w końcu o odpowiedni rozwój tych zawodników. Jestem przekonany, że przejścia graczy między drużynami cały czas będą płynne – uważa asystent szkoleniowca Bochińskiego, Jędrzej Łągiewka. Jego drużyna została z kolei wzmocniona przez wspomnianego Ławrynowicza, a także wypożyczonego do końca roku z UKS Canarinhos Skórzewo pomocnika, Wojciecha Krygera.

Przychodzą: Igor Ławrynowicz, Wojciech Kryger (UKS Canarinhos Skórzewo - wypożyczenie)

Odchodzą: Bartłomiej Burman, Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Łukasz Bejger, Filip Szymczak

Juniorzy starsi:

Zespół walczący o zapewnienie sobie udziału w półfinałach Centralnej Ligi Juniorów został wzmocniony przez wyżej wymienioną piątkę. Występy w ekipie trenera Krzysztofa Kołodzieja nie są niczym nowym dla Burmana, który zdobywał nawet dla niej bramkę w jesiennym prestiżowym starciu z Pogonią w Szczecinie. Kamiński z kolei zagrał między innymi w sparingu tej drużyny z Kotwicą Kórnik. Na zasadzie wypożyczenia do Warty Poznań powędrował ofensywny pomocnik niebiesko-białych, Sebastian Jarosz. W rezerwach trenować będą za to pomocnik Eryk Kryg oraz Oskar Nowak, którzy przepracowali w trwającym okresie przygotowawczym jeden z pierwszych mikrocykli z zespołem szkoleniowca Ivana Djurdjevicia. Po ostatnich tygodniach zapadła decyzja o włączeniu ich na stałe do kadry. To będą zresztą jedyne uzupełnienia kadrowe drugiego zespołu Kolejorza.

Przychodzą: Bartłomiej Burman, Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Łukasz Bejger, Filip Szymczak

Odchodzą: Sebastian Jarosz (Warta Poznań - wypożyczenie), Eryk Kryg, Oskar Nowak (rezerwy)

Następne mecze

Piątek 21.12 godz.20:30
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Piątek 08.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij