2017-09-23 13:46 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Porażka juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Lecha Poznań przegrali w sobotę w derbowym meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 z Wartą Poznań 0:2 (0:1). Była to dla nich pierwsza porażka poniesiona w obecnych rozgrywkach.

Starcie rozgrywane na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego rozpoczęło się od kilku groźnych okazji stworzonych przez podopiecznych trenera Bartosza Bochińskiego. Już w pierwszej ofensywnej akcji lechitów po dobrym dograniu z głębi pola Łukasza Szramowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty znalazł się Franciszek Marzec. Nie zdołał jednak pokonać golkipera „Zielonych”.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy coraz pewniej czuli się na połowie lechitów. W 20. minucie jeden z zawodników Warty strzelał niecelnie z 22 metrów z rzutu wolnego. Sześć minut później ponownie było niebezpiecznie w polu bramkowym Krzysztofa Bąkowskiego, jednak i tym razem obyło się bez konsekwencji dla niebiesko-białych. Te nadeszły na siedem minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to jeden z pomocników Zielonych popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego, w samo okienko bramki Bąkowskiego.

W spotkaniu z warciarzami trener Bochiński nie mógł skorzystać z usług niedawnych kadrowiczów, napastnika Filipa Szymczaka, pomocnika Jakuba Kamińskiego oraz obrońcy Łukasza Bejgera. Dwóch kolejnych, Dawida Rezeaiana i Jakuba Niewiadomskiego, zdecydował się pozostawić na ławce rezerwowych. Obaj dostali swoją szansę występu w drugiej połowie.

W niej lechici dążyli do wyrównania, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje stwarzane w polu karnym gospodarzy. Ci z kolei, po upływie niespełna dziesięć minut od wznowienia gry, zaatakowali prawą stroną i strzałem z bliska podwyższyli prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Na zmniejszenie rozmiarów porażki najlepszą sytuację miał dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Niewiadomski, którego uderzenie głową sprzed linii bramkowej wybił jeden ze stoperów „Zielonych”.

Warta Poznań – Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: (33.), (49.)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski – Mateusz Bieniek (62. Jakub Pietrzak), Damian Makuch, Bartłomiej Burman, Karol Smajdor – Jakub Białczyk, Łukasz Szramowski, Jakub Gil – Franciszek Marzec (52. Dawid Rezeaian), Adrian Ratajczyk, Eryk Olejnik (47. Jakub Niewiadomski)

Następny mecz: Lech Poznań – AP Pogoń Szczecin, sobota 30 września godzina 14:00, Popowo