2018-02-09 18:08 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Niebiesko-biali zagrali z Czechami

Zawodnicy Lecha Poznań, bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Szymon Zalewski oraz pomocnicy, Tymoteusz Klupś i Michał Skóraś (na zdjęciu), wystąpili w piątek w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 18 z Czechami. Spotkanie odbyło się w hiszpańskiej La Mandze, a biało-czerwoni przegrali z kadrą naszych południowych sąsiadów 0:2.

Piątkowe starcie między obiema zespołami długimi fragmentami należało do wyrównanych. Żaden z nich w trakcie pierwszej części gry nie zdołał objąć prowadzenia, więc zarówno Polacy, jak i Czesi schodzili na przerwę z zerowym dorobkiem bramkowym na koncie. Ten zdołali powiększyć tylko ci drudzy, a uczynili to po raz pierwszy na 20 minut przed końcowym gwizdkiem. Gracze z orzełkiem na piersi dążyli do wyrównania, ale to ich rywale zadali w 83. minucie decydujący cios.

W wyjściowym składzie Polski zobaczyliśmy czterech piłkarzy Akademii Lecha Poznań: Mrozka, Zalewskiego, Klupsia oraz Skórasia. Pierwszy z nich rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, pozostali wymienieni opuszczali boiska w trakcie jego drugiej części. Piątego powołanego lechitę, Marcina Grabowskiego, opiekun Polaków zdecydował się pozostawić w rezerwie.

Drużyna selekcjonera Wojciecha Tomaszewskiego bierze w Hiszpanii udział w turnieju towarzyskim. Oprócz biało-czerwonych oraz Czechów występują w nim także reprezentacje Rumunii i Norwegii. Z tymi pierwszymi zawodnicy z orzełkiem na piersi zmierzą się w niedzielę 11 lutego o godzinie 18:00. Dokładnie dwa dni później zagrają z ekipą ze Skandynawii. Wszystkie starcia odbywają się w La Mandze.

Polska – Czechy 0:2 (0:0)

Bramki: (70), (83)

Polska (skład wyjściowy): Bartosz Mrozek – Marcel Stefaniak, Szymon Zalewski, Michał Ozga, Maciej Żurawski, Tymoteusz Klupś, Jakub Sinior, Przemysław Bargiel, Michał Skóraś, Adrian Benedyczak, Jakub Kiwior