2019-07-09 14:05 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Letnie zmiany w sztabach szkoleniowych Akademii

Okres przerwy między rozgrywkami przyniósł tego lata trzy roszady na ławkach trenerskich w młodzieżowych drużynach Akademii Lecha Poznań. Do najważniejszej z nich doszło na linii ekip juniorów młodszych oraz starszych, gdzie miejscami zamienili się pierwsi trenerzy, Hubert Wędzonka oraz Bartosz Bochiński.

Przed dwunastoma miesiącami obserwowaliśmy roszady szkoleniowców w każdym z wymienionych zespołów. Wraz z większością swoich zawodników z trampkarzy do juniorów młodszych przeszedł opiekun Wędzonka, a przed nadchodzącym sezonem doszło do podobnego ruchu. Tym razem dla młodego trenera przyszedł czas na najstarszą z młodzieżowych drużyn, występujących w Centralnej Lidze Juniorów U-18 juniorów starszych.

W nich będzie miał okazję - ponownie zresztą - współpracować z licznym gronem swoich podopiecznych, z którymi cieszył się przed niespełna miesiącem z tytułu wicemistrza Polski do lat 17. Rolę jego asystenta będzie pełnił były piłkarz, Sebastian Madera, mający na swoim koncie ponad 120 gier na najwyższym krajowym poziomie rozgrywkowym. Zastąpi on w tej funkcji współpracującego od wielu lat z Kolejorzem trenera Krzysztofa Kołodzieja, który pożegnał się z klubem.

- Chcieliśmy dać Hubertowi możliwość pracy z grupą zawodników, z którą w minionych latach czynił systematyczny postęp. Co ważne, nie myślimy tutaj tylko o progresie całego zespołu i dobrym wyniku sportowym, jakim był awans do finału Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, ale przede wszystkim także o indywidualnym rozwoju zawodników. Wsparciem służył mu będzie Sebastian Madera, ponieważ chcieliśmy otworzyć się również na trenerów spoza Akademii, o dużym doświadczeniu piłkarskim. Monitorowaliśmy jego postawę w trakcie kursu UEFA A+B, który ukończył z bardzo dobrym wynikiem, dlatego zdecydowaliśmy się na ten ruch - opowiada o tej modyfikacji dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

W miejsce szkoleniowca Wędzonki powędruje trener Bochiński, który to właśnie w ekipie juniorów młodszych cieszył się ze swojego największego dotychczasowego sukcesu. Mowa o tytule mistrza Polski do lat 17, które niebiesko-biali wywalczyli ostatni raz przed dwoma laty. Na swoim stanowisku pozostanie z kolei Jakub Leosz, który sprawował funkcję asystenta tej ekipy także w ubiegłym sezonie. - Zdajemy sobie sprawę z faktu, że tę drużynę zasili grupa bardzo uzdolnionych zawodników z rocznika 2004. Wiemy też, że szkoleniowiec Bochiński pracował już w tej kategorii wiekowej w przeszłości z dużym powodzeniem, stąd ta decyzja wydaje nam się jak najbardziej trafiona - komentuje Ulatowski.

Jedyną drużyną, której sztab nie ulegnie zmianom, pozostaną trampkarze Kolejorza. Pracujący od początku minionych rozgrywek duet trenerski Marcin Kardela-Jędrzej Łągiewka będzie w dalszym ciągu prowadzić najmłodszych lechitów wronieckiej części Akademii. - Byliśmy zadowoleni z pracy tego duetu w poprzednim sezonie. Pamiętajmy, że obaj panowie prowadzą ten wroniecki zespół złożony z naszych najmłodszych zawodników. Przejście do tej części Akademii wiąże się z newralgicznym czasem dla tych chłopców. Poprzedni rok udowodnił, że trenerzy Kardela i Łągiewka umieją poprowadzić tych graczy na wielu płaszczyznach w tym okresie i stanowią dla nich świetnych wychowawców - podkreśla z przekonaniem dyrektor szkolenia Akademii.

Następne mecze

Sobota 14.12 godz.17:30
Śląsk Wrocław
vs |
Lech Poznań

Prezent dla Lechitów! Bilety na mecz z Arką tylko 15 zł!

Więcej

Czwartek 19.12 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Arka Gdynia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij