2019-07-10 15:40 Marcin Maćkowiak

Lechici powołani na Talent Pro

Dziewięciu zawodników Akademii Lecha Poznań zostało powołanych na rozpoczynające się 20 lipca zgrupowanie w Opalenicy w ramach projektu Talent Pro z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród wyróżnionych znaleźli się Jakub Antczak, Antoni Kozubal, Mateusz Wójcik, Jan Niedzielski, Jakub Złoch, Bartosz Tomaszewski, Jerzy Tomal, Wiktor Nowicki, Norbert Pacławski.

Projekt Talent Pro rozpoczął się w styczniu tego roku w hiszpańskiej Esteponie. Grupa trenerów i ekspertów od przygotowania mentalnego oraz żywieniowego objęła opieką kilkudziesięciu najbardziej uzdolnionych piłkarzy z roczników 2002-2004. W ramach lipcowego zgrupowania dodani zostali również zawodnicy o rok młodsi.

Treningi mają poprawić zdolności graczy na kilku obszarach, takich jak: technika, taktyka czy motoryka, a także myślenia na boisku. Zajęcia są podzielone na indywidualne oraz formacyjne, w których dba się o powtarzalność oraz wypełnianie założeń taktycznych na placu gry. PZPN zapewnia komfortowe warunki do poprawiania swoich umiejętności oraz do poszerzania analitycznej wiedzy boiskowej wśród młodych piłkarzy. Druga edycja rozpocznie się w sobotę, 20 lipca w Opalenicy i potrwa osiem dni.

Niebiesko-biali stanowią najliczniejszą grupę wśród powołanych jeśli chodzi o przynależność klubową, bo na zgrupowanie uda się ich aż dziewięciu: Jakub Antczak, Antoni Kozubal, Mateusz Wójcik, Jan Niedzielski, Jakub Złoch, Bartosz Tomaszewski, Jerzy Tomal, Wiktor Nowicki, Norbert Pacławski.Za plecami Lecha znajduje się pod tym względem Zagłębie Lubin oraz Pogoń Szczecin, które wyślą na nie kolejno siedmiu oraz sześciu swoich graczy. Drugi raz okazję wzięcia udziału w tym projekcie dostali Kozubal oraz Złoch.

Następne mecze

Sobota 14.12 godz.17:30
Śląsk Wrocław
vs |
Lech Poznań

Prezent dla Lechitów! Bilety na mecz z Arką tylko 15 zł!

Więcej

Czwartek 19.12 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Arka Gdynia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij