2017-09-13 11:24

Kapitan z dużymi możliwościami

W zespole trampkarzy Lecha Poznań pełni rolę kapitana. Pochodzi z Międzychodu, skąd trafił do poznańskiej części Akademii, a następnie pod skrzydła Huberta Wędzonki, który jest trenerem młodych lechitów z roczników 2003 i 2004. Igor Ławrynowicz, bo o nim mowa, zdaniem obserwatorów ma wszelkie predyspozycje ku temu, by przejść wszystkie szczeble wiekowe Akademii Lecha Poznań i występować z powodzeniem w każdej z jej drużyn.

Urodzony w 2003 roku środkowy pomocnik już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wśród swoich kolegów z zespołu. Wszystko za sprawą warunków fizycznych oraz opaski kapitańskiej na lewym ramieniu. Do tej funkcji wybrali go partnerzy z drużyny, w której występuje na co dzień. Pierwszy raz podczas pobytu we wronieckiej części Akademii Lecha Poznań kapitanem był w trakcie rozgrywanego w czerwcu tego roku turnieju Szczecin Cup, w którym to młodzi lechici zajęli trzecie miejsce. – Opaska jest w dobrych rękach, po pierwsze dlatego, że Igor sprawdził się w tej roli już wtedy, a po drugie, bo zdecydowana większość trampkarzy to właśnie jego w niej widziała – twierdzi Wędzonka. Zaraz potem dodaje, że w kluczowych momentach podczas meczu młody zawodnik potrafi wziąć odpowiedzialność za wynik na własne barki i na boisku przemawia głównie za pomocą swoich udanych zagrań.

Podczas pierwszego etapu pobytu we Wronkach Ławrynowicz zmagał się z problemami, które nie są obce także innym graczom trafiającym do Akademii. – Każdy z pierwszoroczniaków adoptuje się w Akademii w swoim tempie. Pierwszy wyjazd z domu, nauka pełnej samodzielności i radzenia sobie z codziennymi sprawami to dla nich duże wyzwanie. Igor w momencie, w którym poukładał sobie wszystkie te sprawy, zaczął rozwijać się bardziej dynamicznie. Pod koniec ubiegłego sezonu był taki moment, kiedy wywalczył sobie miejsce w składzie będąc otoczony o rok starszymi kolegami. W meczach kontrolnych, które rozgrywaliśmy w Anglii z akademiami Evertonu i Liverpoolu Igor wystąpił w podstawowej jedenastce i należał tam do wyróżniających się zawodników – opowiada historię lechity Marciniak.

Jednym z największych atutów Ławrynowicza jest umiejętność silnego i precydyjnego strzału z lewej nogi. – Żartujemy, że jego uderzenie przypomina strzał legendarnego Roberto Carlosa, bo tak silnie i celnie potrafi przymierzyć nawet z dalszej odległości. Oczywiście nad jego grą prawą nogą cały czas pracujemy i kładziemy na to duży nacisk. Wszyscy nasi zawodnicy mają świadomość tego, że muszą stale pracować nad poprawą wszelkich deficytów w swojej grze. My pomagamy wskazywać im kierunek tej pracy, jednak ostatecznie wszystko zależy od nich – podkreśla drugi trener tramkarzy, Marek Marciniak. Zaznacza on jednocześnie, że zaletami pomocnika jest również gra jeden na jeden w ataku oraz dobrze wykonywane stałe fragmenty.

Sztab szkoleniowy trampkarzy zgodnie podkreśla, że 14-latek chętnie współpracuje z trenerami i jest niezwykle ambitny. – Jemu wystarczy dać jedną wskazówkę, i od razu wie, o co nam chodzi. Szybko przyswaja sobie komunikaty, które mu przekazujemy, przez co jeszcze sprawniej się rozwija – komentuje Wędzonka, którego zdaniem Ławrynowicz nie powinien mieć problemów z przejściem przez kolejne szczeble wiekowe Akademii. – Naturalnie ciężko jest przewidzieć na tak wczesnym etapie, jak się ta przygoda potoczy dalej. Wciąż stawiamy przed Igorem nowe cele, adekwatne do aktualnych możliwości na danym etapie jego indywidualnego rozwoju – kończy Marciniak.

Następne mecze

Sobota 20.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Korona Kielce
Sobota 27.10 godz.20:30
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij