2017-02-11 13:44 Lilianna Szymczak

Rezerwy wygrywają kolejny sparing

Druga drużyna Lecha Poznań w czwartym spotkaniu kontrolnym w przerwie zimowej wygrała z Piastem Żmigród 2:1. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Ivana Djurdjevicia zdobyli Tomasz Kaczmarek oraz Dawid Kurminowski.

Od początku spotkania gra była wyrównana, jednak więcej klarownych sytuacji mieli lechici, którzy w 30. minucie otworzyli wynik meczu. Na listę strzelców po raz pierwszy w okresie przygotowawczym wpisał się Tomasz Kaczmarek, który bramkarza rywali pokonał po podaniu Krzysztofa Kołodzieja.

Po zmianie stron w składach obu drużyn doszło do wielu roszad. Gra nadal była wyrównana, czego dowodem była zdobyta w 62. minucie bramka dla gospodarzy. Chwilę później wynik spotkania ustalił Dawid Kurminowski, któremu piłkę dogrywał Jakub Moder. Dla 17-letniego napastnika było to drugie trafienie w okresie przygotowawczym.

Druga drużyna Lecha Poznań kolejne spotkanie kontrolne rozegra w środę, 15 lutego. Ich rywalem będą Błękitni Stargard.

Lech II Poznań – Piast Żmigród 2:1 (1:0)

Bramki dla Lecha: Kaczmarek T. (37.), Kurminowski (70.)
Lech II Poznań: Miłosz Mleczko (55. Wojciech Olesiński) – Jan Andrzejewski, Marcin Banaszak (46. Jurica Cindrić), Kacper Wojdak (46. Filip Nawrocki), Tymoteusz Puchacz (46. Maciej Orłowski) – Jakub Pawlicki (46. Maciej Spychała), Niklas Zulciak (46. Jakub Moder) – Tomasz Kaczmarek (46. Patryk Janasik), Krzysztof Kołodziej (46. Marek Mróz), Wojciech Mielcarek (46. Arkadiusz Kaczmarek) – Paweł Tomczyk (46. Dawid Kurminowski)