2017-08-13 11:07 Łukasz Rabiega , fot. Adam Ciereszko

Inauguracyjna porażka rezerw

W pierwszym ligowym meczu drużyna rezerw Lecha Poznań uległa Sokołowi Kleczew 1:3. Honorową bramkę dla zespołu Kolejorza zdobył Dariusz Dudka.

Na inaugurację sezonu drużyna Ivana Djurdjevicia udała się do Kleczewa, aby tam rozpocząć walkę o pierwsze ligowe punkty. Podczas okresu przygotowawczego drużyna rezerw wyglądała bardzo dobrze. W sześciu meczach lechici trzy razy wygrali, dwukrotnie zremisowali i jedynie raz przegrali - Mieliśmy wartościowe sparingi z drużynami z Polski, ale również spoza granic kraju. Wypadliśmy w nich bardzo dobrze. Szczerze przyznam, że jestem trochę zaskoczony, bo myślałem, że na tym etapie będzie to trochę gorzej wyglądało, ale nasi zawodnicy bardzo dobrze trenują i były widoczne efekty - mówił przed rozpoczęciem sezonu trener Ivan Djurdjević.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla lechitów. Już w 13. minucie zawodnicy prowadzeni przez Ivana Djurdjevicia musieli odrabiać straty, albowiem Łukasz Cichos wyprowadził zawodników gospodarzy na prowadzenie. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa inaugaracyjnego starcia. W drugiej odsłonie gry lechici zdobyli bramkę kontaktową. W 60. minucie Dariusz Dudka podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Poznaniacy chcieli pójść za ciosem, jednak pod koniec spotkania marzenia o choćby jednym punkcie prysły. Na cztery minuty przed upływem podstawowego czasu gry Jakub Groszkowski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Okazję do rehabilitacji, zawodnicy prowadzeni przez Ivana Djurdjevicia, będą mieli w sobotę 19 sierpnia o godzinie 12. Wtedy to lechici podejmą na stadionie we Wronkach Bałtyk Gdynia.

Sokół Kleczew - Lech Poznań 3:1 (2:0)

Bramki: Cichos (13) (18), Groszkowski (86)- Dudka (60)

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski, Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Tymoteusz Puchacz - Dariusz Dudka, Kacper Friska, Jakub Moder - Michał Cywiński (75. Krzysztof Kołodziej), Tomasz Kaczmarek (46. Tymoteusz Klupś), Hubert Sobol (46. Dawid Kurminowski)