2014-10-21 00:00 Jakub Szymczak, fot. Przemysław Szyszka

Podsumowanie 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

W 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy padły 23 gole. Sędziowie pokazali 22 żółte kartki i żadnej czerwonej. Na trybunach zgromadziło się 76 426 kibiców. Najwięcej z nich (21 196) oglądało mecz w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmowała Pogoń Szczecin.

Na plus

Fenomenalne otwarcie stadionu w Białymstoku. Na trybunach ponad 21 tysięcy widzów, a na boisku Jagiellonia demolująca Pogoń. Gospodarze w lepszy sposób nie mogli uświetnić tego piłkarskiego święta. Już na przerwę szczecinianie udawali się z bagażem trzech goli. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Maciej Gajos, Mateusz Piątkowski i Nika Dzalamidze. W drugiej połowie gruziński pomocnik oraz niezawodny Piątkowski dołożyli kolejne gole i skończyło się na 5:0.

Na minus

Fatalna postawa Górnika w meczu z Wisłą. Krakowianie przyjechali do Zabrza po serii trzech ligowych porażek z rzędu i minimalnym faworytem byli gospodarze. Na boisku przy biernej postawie górników niepodzielnie panowała Biała Gwiazda. Do przerwy wiślacy prowadzili skromnie po golu Semira Stilicia. Druga połowa to był już koncert wprowadzonego w 46 minucie Pawła Brożka. Najlepszy napastnik krakowian popisał się hattrickiem, kolejne trafienie dołożył Stilić i skończył się pogromem gospodarzy.

Wyniki

Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Marciniak (78)

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Sa (87)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Demjan (68)

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 F.Paixao (46), 2:0 F.Paixao (51), 3:0 Pich (72)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Gajos (10), 2:0 Piątkowski (43), 3:0 Dzalamidze (45), 4:0 Dzalamidze (66), 5:0 Piątkowski (81)

Korona Kielce - Lech Poznań 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Hamalainen (5), 1:1 Kapo (16), 1:2 Pawłowski (28), 2:2 Sylwestrzak (90)

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Stilić (38), 0:2 Brożek (48), 0:3 Brożek (61), 0:4 Stilić (78), 0:5 Brożek (83)

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Mójta (34-karny), 1:1 Petasz (48), 2:1 Masłowski (88)