2012-05-15 00:00 Marek Dłużniewski

Grali wypożyczeni lechici

Kolejne ligowe mecze rozegrały kluby pierwszej, drugiej i trzeciej ligi, które zbliżają się już do zakończenia sezonu 2011/2012. Na boiskach tych klas rozgrywkowych nie zabrakło piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań.

Po raz pierwszy od końca marca na placu gry pojawił się Jarosław Ratajczak. Jego Olimpia Grudziądz pokonała Polkowice 3:2, a on sam na boisku zameldował się dopiero w 90 minucie. W większym wymiarze czasowym grał Michał Jakóbowski, który znalazł miejsce w wyjściowym składzie Warty Poznań na mecz z Bogdanką Łęczna. Zieloni wygrali 2:0 a Jakóbowski zszedł z boiska w 77 minucie. Całe spotkanie w bramce Sandecji Nowy Sącz stał Gerard Bieszczad, a jego drużyna przegrała u siebie z Dolcanem Ząbki 1:2.

Pełne 90 minut między słupkami zaliczył też Marcin Matysiak z walczącego o utrzymanie w grupie zachodniej drugiej ligi Bałtyku Gdynia. Ekipa znad morza, w której składzie do 60 minuty grał także Igor Jurga przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 0:3. Porażkę poniosły też dwa inne zespoły tej grupy, które także walczą o ligowy byt, czyli Nielba Wągrowiec i Calisia. Drużyna z Wągrowca, dla której cały mecz rozegrał Błażej Cyfert , uległa u siebie Czarnym Żagań 1:2. 20-letni obrońca obejrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę. Z kolei Calisia, barw której przez cały mecz bronił Tomasz Kowalczuk, przegrała w Tychach z GKS-em 0:4. Jeden punkt dopisała do swojego dorobku Elana Toruń, która zremisowała 2:2 w wyjazdowym meczu z Bytovią. W ekipie z Torunia 90 minut rozegrał Adam Gajda.

Ostatnie pół godziny przebywał na boisku grający w Garbarni Kraków Radosław Barabasz. Jego zespół przegrał 0:5 z Okocimskim KS Brzesko w meczu grupy wschodniej drugiej ligi.

Punktów nie zdobył też grający w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi Lubuszanin Trzcianka. Drużyna, której bramki przez 90 minut bronił Karol Szymański przegrała w Rypinie z Lechem 0:1. W spotkaniu grupy pomorsko-zachodniopomorskiej Gryf Wejherowo pokonał Drawę Drawsko Pomorskie 3:1. Grający w Drawie Bartosz Tatarczuk opuścił boisko w 15 minucie meczu. Porażki doznała także Energia Kozienice-Janików, która w meczu grupy mazowieckiej (południe) czwartej ligi uległa Wulkanowi Zakrzew 1:2. Cały mecz w barwach Energii rozegrał Patryk Walasek.