2016-02-17 14:32 Mateusz Szymandera fot. Michał Jakubkowski

Bierze przykład od najlepszych

Nicki Bille jest jednym z napastników, którzy najszybciej zapisali się w protokole sędziowskim. Tylko Artjoms Rudnevs i Robert Lewandowski potrzebowali mniej czasu na zdobycie bramki w swoim pierwszym spotkaniu.

Duńczyk w niedzielnym meczu z Termaliką zdobył bramkę w 42. minucie swojego debiutu w barwach Kolejorza. Chwilę później stanął przed szansą zdobycia kolejnego trafienia, gdy po dośrodkowaniu Vladimira Volkova uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Wtedy jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Szybciej w swoim debiucie gole zdobywali tylko Lewandowski i Rudnevs. Ten pierwszy już w piątej minucie po swoim wejściu na boisku zdobył bramkę w przegranym 2:3 meczu z GKS-em Bełchatów. Z kolei Rudnevs na pierwsze trafienie w barwach Lecha potrzebował 21 minut. Gola zdobył w meczu z Widzewem Łódź, który Kolejorz zremisował 1:1.

W pierwszym swoim meczu bramkę zdobył też Bartosz Ślusarski, ale on na to, aby umieścić piłkę w siatce potrzebował 85. minut. Tyle samo czasu, bo 85. minut potrzebował też Dawid Kownacki, ale 18-latek bramek zdobył w swoim trzecim spotkaniu rozgrywanym w barwach Kolejorza.

Skutecznością poposali się też Hernan Rengifo (53. minuta) i Zaur Sadajew (57. minuta). Oni jednak bramki zdobytwali w kolejno trzecim i drugim swoim meczu.