Kolejorz gra z klasą

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Od dwóch lat Klub organizuje akcję "Lech na Landach". W jej ramach piłkarze, trenerzy oraz klubowy kucharz zachęcają rodziców z dziećmi spoza Poznania do uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Teraz Kolejorz odwiedzać będzie poznańskie szkoły podstawowe, gdzie wraz z zawodnikami Lecha zachęcać będzie do tego, by dzieci nie zwalniały się z zajęć wychowania fizycznego. Projekt jest otwarty i dołączyć do niego mogą wszystkie chętne szkoły.

- Regularnie jeździmy po wielkopolskich miastach, ale musimy również zadbać o nasze najbliższe otoczenie, w którym funkcjonujemy. Na meczach odwiedza nas wiele dzieci, dlatego organizując im takie atrakcje w szkołach, chcemy odwdzięczyć się za częste dopingowanie Kolejorza - mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu reklamy i promocji Lecha Poznań.

Rywalizacja w duchu fair-play

W odwiedzanych przez Klub szkołach zostanie przeprowadzony trening z udziałem trenera LPFA oraz piłkarza pierwszej drużyny Kolejorza. Dzieci będą się uczyć przede wszystkim odpowiedzialnej rywalizacji w duchu fair-play. - Na razie wybraliśmy pięć poznańskich szkół. Każdej z nich przydzielimy piłkarza, który stanie się jej kapitanem i będzie starał się poprowadzić dzieci do zwycięstwa w klasyfikacji międzyszkolnej - mówi Wiktor Bednarek z działu reklamy i promocji. - Uczniowie będą wykonywać przygotowane przez nas zadania z piłką, a następnie najlepsi z nich, jako reprezentanci szkoły, wezmą udział w konkursie na punkty. Rozgrywka będzie obejmować pięć kategorii, m.in. żonglerka, strzał z przyjęciem kierunkowym czy podania w parach - dodaje.

Po wizytach we wszystkich pięciu szkołach, stworzona zostanie mini-klasyfikacja w każdej z kategorii. Szkoła, która uzyska najlepszy wynik otrzyma 10 punktów, następna 8, kolejna 6, itd. Na koniec punkty we wszystkich kategoriach zostaną zsumowane i w ten sposób wyłoniona będzie zwycięska szkoła. Emocje będą aż do samego końca!

Odwiedziny w szkołach to jednak nie wszystko, co przygotowane zostało dla najmłodszych dzieci. Edukacja małych kibiców Lecha będzie odbywać się również drogą internetową. W specjalnie przygotowanych filmikach instruktażowych znajdą się porady od piłkarzy Kolejorza m.in. o tym jak dobrze poruszać się z piłką. Ponadto każde dziecko będzie miało możliwość pochwalenia się i zaprezentowania jak wykonuje dane ćwiczenia.

Następne mecze

Niedziela 25.02 godz.18:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Środa 28.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Reklama
 

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij