2015-12-05 00:00 Lech Poznań

RELACJA LIVE: Lech Cup - dzień pierwszy

Witamy z hali Arena, gdzie odbywa się kolejna edycja Lech Cup! W tym roku w Poznaniu rywalizować będzie wiele drużyn z europejskiego topu - Liverpool FC, Anderlecht, Cheslea, Juventus czy Bayern Monachium.

WYNIKI I TERMINARZ | ODŚWIEŻ RELACJĘ

PLAN TRANSMISJI LECH CUP NA ANTENIE LECH TV:
SOBOTA: 09:00 - 11:20 - Internet (8 meczów) 11:20 - 13:00 Internet + LECH TV (5 meczów) 13:00 - 13:20 - PRZERWA W TRANSMISJI 13:20 - 14:16 - Internet + LECH TV (3 mecze) 14:19 - 14:34 - Internet (1 mecz) 14:37 - 15:30 - Internet + LECH TV (3 mecze) 15:35 - 15:40 - Freestyle Football Show 15:40 - 16:00 - PRZERWA W TRANSMISJI 16.00 - 17.09 - Internet + LECH TV (4 mecze)
NIEDZIELA: 9:00 - 14:00 - Internet (16 meczów fazy pucharowej) 14:00 - 16:30 - Internet + LECH TV (5 meczów, w tym finał od 15:50)

Transmisja tekstowa

17:09
W ostatnim spotkaniu dzisiejszego dnia turnieju Lech Cup, Kolejorz po raz drugi podejmował Chelsea Londyn. We wcześniejszym starciu obu drużyn padł remis 1:1. Lechici tuż po rozpoczęciu meczu stracili bramkę, jednak bardzo szybko poznaniak, Antoni Przybylski odpowiedział trafieniem. Przez większą część stawia w obu drużynach dobrze spisywali się bramkarze. Na dwie minuty przed końcem meczu aż dwukrotnie musiał skapitulować golkiper londyńczyków. Bramki dla Kolejorza zdobywali Kacper Sommerfeld i Oliwier Dobosz.

Lech Poznań – Chelsea FC 3:1

Bramki: Antoni Przybylski, Kacper Sommerfeld, Oliwier Dobosz - Lewis Kieran Hall

16:50
To było kolejne wyrównane spotkanie, w którym pierwsza bramka padła dopiero na siedem minut przed końcem. Strzelcem zwycięskiego gola dla Anderlechtu był najlepszy snajper Belgów, Bilal El Khannouss.

Anderlecht RSC - Bayern Monachium 1:0

Bramki: Bilal El Khannouss

16:34
W pierwszym meczu Europa League piłkarze Liverpool FC podejmowali ekipę ze Szwajcarii. Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne, później do głosu doszli Anglicy, którzy otworzyli wynik starcia. Bazylejczycy dopiero po stracie gola częściej utrzymywali się przy piłce i atakowali swoich rywali. W końcu starania Szwajcarów zostały wynagrodzone, a Shaan Ozmen doprowadził do wyrównania, a już chwilę później bazylejczycy wyszli na jednobramkowe prowadzenie i ostatecznie pokonali Liverpool FC.

Liverpool FC – FC Basel 1:2

Bramki: Lee Jonas – Shaan Ozmen, Yannik Netala

16:17
W pierwszym meczu Ligi Mistrzów Hertha Berlin podejmowała Juventus Turyn. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Włochów, którzy szybko strzelili pierwszego gola. Po dominacji turyńczyków do głosu doszli gracze Herthy i zdobyli wyrównującą bramkę. Piłkarze Juventusu nie potrafili wykorzystać swojej przewagi w tym meczu i pozwolili obrońcom tytułu na strzelenie drugiego gola, który w końcowym rozrachunku dał Niemcom zwycięstwo.

Hertha BSC - Juventus Turyn 2:1

Bramki: Luis Hasa, Joeal Kiala da Silva - Lucas Ullrich

16:00
Zaczynamy kolejną część turnieju Lech Cup! W pierwszym meczu Ligi Mistrzów Hertha BSC zmierzy się z Juventusem FC.

15:28
Znamy końcowe rozstrzygnięcia fazy grupowej Lech Cup!

Grupa A Pozycja / Nazwa Zespołu MECZE PUNKTY BRAMKI + BRAMKI - 1. Hertha BSC 4 9 9 3 2. Anderlecht 4 9 13 7 3. Liverpool 4 6 11 11 4. FC Basel 4 6 6 8 5. Football Academy 4 0 2 12 Grupa B Pozycja / Nazwa Zespołu MECZE PUNKTY BRAMKI + BRAMKI - 1. Juventus FC 4 9 8 4 2. Bayern Monachium 4 9 8 8 3. Sporting 4 7 5 4 4. Lech Poznań 4 2 6 8 5. Chelsea FC 4 1 5 8

15:27
W ostatnim meczu w fazie grupowej Lech Cup, gospodarz turnieju zmierzył się z Bayernem Monachium. Początek starcia należał do Niemców, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Lechici po drużynowej akcji doprowadzili do wyrównania, jednak kilkanaście sekund później ponownie to monachijczycy wygrywali w tym starciu.

Piłkarze Kolejorza pokazali w tym turnieju, że potrafią odrabiać straty. I tym razem w spotkaniu z Bayernem na tablicy pojawił się wynik remisowy, a autorem drugiej bramki dla Lecha był Jakub Złoch. Niestety na dwie minuty przed końcem meczu Niemcy strzelili zwycięskiego gola.

Bayern Monachium – Lech Poznań 3:2

Bramki: Yusuf Kabadayi, Marius Worl (2) – Filip Pisarek, Jakub Złoch

15:10
Drużyna Football Academy nie wygrała żadnego spotkania w fazie grupowej Lech Cup. Tym razem stanęli oni do walki z obrońcami tytułu, Herthą BSC. Niestety w pierwszych minutach Polacy nie wykorzystali dwóch bardzo dobrych okazji i po chwili przegrywali już 0:1. Strzelcem gola po raz kolejny był Anton Kade.

Football Academy – Hertha BSC 0:1

Bramki: Anton Kade

14:50
W starciu dwóch grupowych rywali Kolejorza górą byli gracze Sportingu Lizbona, którzy pokonali Chelsea Londyn 2:1. Anglicy nie wygrali żadnego spotkania w fazie grupowej Lech Cup, z kolei Portugalczycy najprawdopodobniej zagrają w Lidze Mistrzów.

Chelsea FC – Sporting Lizbona 1:2

Bramki: Lewis Kieran Hall - Luis Gomes, Fabio Mendes

14:33
Belgowie po pierwszej porażce w turnieju chcieli powrócić na pozycję lidera w grupie A. Swój cel zrealizowali bez większych problemów, ponieważ w ostatnim swoim spotkaniu w fazie grupowej Lech Cup pokonali FC Basel 3:0.

RSC Anderlecht – FC Basel 3:0

Bramki: Romeo Lavia, Mario Stroeykens, Bilal El Khannouss

14:15
Dla graczy Liverpoolu było to już ostatnie spotkanie w fazie grupowej tegorocznej edycji Lech Cup. Anglicy w meczu z obrońcą tytułu Herthą Berlin nie utrzymywali się długo przy piłce i skupiali się na głównie na grze z kontrataku. Taka taktyka nie przyniosła jednak skutku, bowiem gracze z Liverpoolu na pięć minut przed końcem starcia przegrywali już 0:2. Końcowy wynik meczu ustalił Joel Kiala da Silva.

Hertha BSC – Liverpool FC 4:0

Bramki: Anton Kade (2), Lukas Ullrich, Joel Kiala da Silva

13:58
W trzecim swoim spotkaniu w tegorocznej edycji Lech Cup, Kolejorz mierzył się z Juventusem Turyn. Początek starcia był wyrównany, jednak wraz z upływającymi minutami, coraz częściej przy piłce utrzymywali się poznaniacy. Lechici najlepszą okazję mieli na 6. minut przed końcem meczu, kiedy strzał Filipa Pisarka z problemami wyłapał włoski bramkarz. Gracze Juventusu najgroźniejsze ataki przeprowadzali po odbiorze piłki w środku pola. Dwie z takich sytuacji zakończyły się golami dla ekipy z Turynu, kiedy Igora Niklasiewicza pokonali Giacomo Ghiardelli oraz Allesandro Pellitteri. Honorową bramkę dla Kolejorza zdobył Maksym Czekała.

Juventus Turyn – Lech Poznań 2:1

Bramki: Giacomo Ghiardelli, Allesandro Pellitteri – Maksym Czekała

13:40
Tuż po ceremonii otwarcia do walki stanęły Sporting Lizbona z Bayernem Monachium. Portugalczycy od początku meczu przeważali i stwarzali sobie wiele okazji do zdobycia bramki, jednak wszystkie te strzały odpierane były przez niemieckiego golkipera. Lizbończycy cały czas prowadzili grę, ale nie zdołali zatrzymać dobrze przeprowadzonej kontry. Marius Worl z pomocą słupka pokonał bramkarza Sportingu i wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Sporting Lizbona – Bayern Monachium 0:1

Bramki: Marius Worl

13:35
Już po ceremonii otwarcia!

12:53
Po dwóch porażkach w turnieju Football Academy chciało przełamać złą passę. Niestety już na początku starcia piłkarze FC Basel zdobyli bramkę. Polacy niezrażeni niekorzystnym wynikiem cały czas grali swoją piłkę. Po chwili piłkę do siatki Szwajcarów wpakował Hubert Szulc, jednak już kilka minut później bazylejczycy ponownie wyszli na prowadzenie.

FC Basel – Football Academy 2:1

Bramki: Liam Chipperfield, Yannik Netala – Hubert Szulc

12:35
W swoim drugim spotkaniu w turnieju Lech Poznań mierzył się ze Sportingiem Lizbona. Początek meczu należał do piłkarzy Kolejorza, którzy już w pierwszych sekundach starcia mieli bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. Niestety chwilę później to lizbończycy wyszli na prowadzenie. Lechici odkryli się i ruszyli do ataku. To jednak spowodowało, że ze skutecznym kontratakiem wyszli Portugalczycy, którzy po raz drugi pokonali golkipera Kolejorza, Igora Niklasiewicza.

Strata dwóch bramek jeszcze bardziej zmotywowała lechitów do ataku. Po bardzo ładnej akcji Kacper Sommerfeld strzelił gola dla Niebiesko-Białych. Kolejne ataki poznaniaków przyniosły wyrównanie, a autorem drugiego trafienia został Antoni Kozubal.

Lech Poznań – Sporting Lizbona 2:2

Bramki: Kacper Sommerfeld, Antoni Kozubal - Samuel Justo, Gabriel Carvalho

12:17
W kolejnym spotkaniu Bayern Monachium mierzył się z Juventusem Turyn. Obie ekipy walczyły o drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Lech Cup. Groźniej atakowali Włosi, którzy za sprawą Giuseppe Ciampolillo wyszli na prowadzenie. Chwilę później z dystansu uderzył Antonius Von Gleichenstein, który wyrównał wynik spotkania. Do końca meczu już tylko piłkarze „Starej Damy” strzelali gole, a starcie zakończyło się ostatecznie wynikiem 1:4.

Bayern Monachium – Juventus Turyn 1:4

Bramki: Giuseppe Ciampolillo (2), Michele Constanza, Leonardo Marangoni – Antonius Von Gleichenstein

12:00
Fantastycznie spisujący się od początku turnieju Anderlecht Bruksela podejmował obrońcę tytułu Herthę Berlin. Spotkanie w pierwszych minutach przebiegało pod dyktando Niemców, którzy po trafieniu Antona Kade objęli prowadzenie. Później do głosu doszli Belgowie, którzy byli w tym meczu bardzo nieskuteczni. Berlińczycy po chwili dołożyli drugiego gola. Belgowie bramkę kontaktową zdobyli tuż przed zakończeniem starcia, a wynik meczu ostatecznie ustalił Lucas Ullrich.

RSC Anderlecht – Hertha BSC 1:3

Bramki: Bilal El Khannouss, Anton Kade, Teoman Gunduz, Lucas Ullrich

11:56
Mamy też dla Was kilka zdjęć z pierwszego meczu Kolejorza!

11:40
Lechici w pierwszym swoim meczu w tegorocznej edycji Lech Cup podejmowali Chelsea Londyn. Poznaniacy od początku starcia przeważali i dążyli do zdobycia premierowej bramki. Pierwszego gola dla Kolejorza strzelił Maksymilian Czekała i po pierwszych minutach wydawało się, że Chelsea nie zagrozi gospodarzom turnieju. Londyńczycy szybko jednak doprowadzili do wyrównania, a po raz kolejny autorem trafienia dla Anglików był Lewis Hall.

Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Swoje okazje do objęcia prowadzenia mieli piłkarze obu drużyn, jednak bramkarze ekip, a szczególnie poznaniak, Igor Niklasiewicz stawali na wysokości zadania.

Chelsea Londyn – Lech Poznań 1:1

Bramki: Maksymilian Czekała – Lewis Kieran Hall

11:22
W swoim drugim meczu Football Academy spotkało się z Liverpoolem FC. Starcie już od początku przebiegało pod dyktando Anglików, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Polacy próbowali odpowiedzieć chociaż jednym trafieniem, jednak dwukrotnie zostali skontrowani przez swoich rywali.

Na siedem minut przez zakończeniem starcia piękną bramkę z przewrotki zdobył Oakley Cannonier, który ustalił wynik spotkania.

Liverpool FC – Football Academy 5:0

Bramki: Oakley Cannonier (2), Ethan Ennis (3)

11:05
Spotkanie od początku było wyrównane. Obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia bramki. Najlepszą sytuację stworzyli sobie piłkarze Sportingu, jednak strzał portugalskiego napastnika odbił się od poprzeczki. W końcu starania lizbończyków zostały wynagrodzone, a Samuel Justo zdobył zwycięską bramkę.

Sporting CP – Juventus FC 1:0

Bramki: Samuel Justo

11:03
Mamy dla Was kilka zdjęć z właśnie zakończonego meczu Sportingu z Juventusem!

10:45
Chelsea podrażnione porażką z Juventusem Turyn w swoim drugim spotkaniu mierzyło się z Bayernem Monachium, dla których było to pierwsze starcie w tegorocznym turnieju. Mecz otworzyli londyńczycy, jednak chwilę później Nils Ortel doprowadził do wyrównania. Niemcy szybko zdobyli kolejne dwie bramki i przebieg spotkania mieli pod kontrolą. Drugie trafienie dla Chelsea dopiero pod koniec starcia zdobył Roshuan Mathurin.

Bayern Monachium - Chelsea Londyn 3:2

Bramki: Nils Ortel, Luka Ludwig, Yusuf Kabadayi - Lewis Kieran Hall, Roshuan Mathurin

10:30
Spotkanie Szwajarów z Anglikami było bardzo zacięte. Wynik starcia otworzyli piłkarze z Liverpoolu, jednak już chwilę później do wyrównania doprowadzili bazylejczycy. Mecz był wyrównany, a obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do zdobycia kolejnej bramki. Kilka minut przed zakończeniem pojedynku urazu doznał szwajcarski golkiper i potrzebna była zmiana w bramce. Po krótkiej przerwie gra została wznowiona, a kolejne dwa gole trafiły na konto Anglików. Pod koniec spotkania drugą bramkę zdobył Shaan Ozmen z Bazylei.

FC Basel – Liverpool FC 2:3

Bramki: Shaan Ozmen (2) - Venhar Thaqi, Tommy Pilling, Ethan Ennis

10:10
Belgowie w swoim drugim spotkaniu w grupie A po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Gracze Anderlechtu przez cały mecz przeważali, a autorami trafień dla brukselczyków byli Krystian Borecki, Bilal El Khannouss oraz Maxim Kireev. Honorową bramkę dla zespołu Football Academy zdobył Mike Janiszewski.

Football Academy - RSC Anderlecht Bruksela 1:4

Bramki: Mike Janiszewski - Krystian Borecki, Bilal El Khannouss (2), Maxim Kireev

9:52
W trzecim spotkaniu turnieju od początku przeważali zawodnicy z Włoch. Pierwszego gola dla „Starej Damy” strzelił napastnik Juve, Giuseppe Ciampolillo. Londyńczycy próbowali odrobić straty, jednak ich ataki były bardzo nieskuteczne. Kilkoma bardzo dobrymi obronami popisał się również włoski bramkarz. Jeden błąd Chelsea w obronie kosztował ich stratę kolejnej bramki, którą zdobył Giacome Ghiardelli.

Londyńczycy zacięcie walczyli o strzelenie chociaż jednego gola. Autorem honorowego trafienia na dwie minuty przed zakończeniem spotkania był Lewis Kieran Hall.

Chelsea FC – Juventus Turyn 1:2

Bramki: Lewis Kieran Hall - Giuseppe Ciampolillo, Giacome Ghiardelli

9:35
Spotkanie obu drużyn było bardzo zacięte, a gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy z Bazylei, a autorem trafienia był zawodnik z numerem 3, Malin Schepperle. Piłkarze z Berlina starali się doprowadzić do wyrównania, jednak fenomenalnie bronił bramkarz ze Szwajcarii. W końcu Niemcom udało się wbić piłkę do siatki, a stało się to za sprawą Antona Kade.

Bazylejczycy po wznowieniu gry ze środka boiska ruszyli do ataku i chwilę później Misha Wyden strzelił zwycięskiego gola.

FC Basel – Herta BSC 2:1

Bramki: Malin Schepperle, Mischa Wyden – Anton Kade

9:15
Od początku spotkania do ataku ruszyli Belgowie. Pierwszą bramkę turnieju zdobył zawodnik z numerem 25, Hugo Muadi Dado-Masaki. Gracze z Liverpoolu ruszyli szybko do odrabiania strat i chwilę po wznowieniu gry ze środka boiska doprowadzili do wyrównania. Autorem trafienia dla The Reds był Oakley Cannonier.

Belgowie chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy pierwszego meczu i już po kilkudziesięciu sekundach ponownie wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola tym razem był Mario Stroeykens Hugo.

Anglicy ponownie musieli odrabiać straty. I tak jak w pierwszym przypadku bramkę wyrównującą zdobył dobrze grający Oakley Cannonier, który pięknie przelobował belgijskiego bramkarza.

Częściej przy piłce nadal utrzymywali się gracze z Anderlechtu, ale to piłkarze w czerwonych koszulkach byli bardziej skuteczni. Po raz kolejny w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się gracz z numerem 9, Oakley Cannonier.

Zawodnicy The Reds zbyt szybko zadowolili się jednak minimalnym prowadzeniem, z kolei piłkarze z Brukseli poirytowani wynikiem bardzo szybko ruszyli do odrabiania strat. Chwilę później Belgowie zdobyli dwie kolejne bramki, które dały im zwycięstwo w pierwszym meczu tegorocznej edycji Lech Cup.

RSC Anderlecht Bruksela – Liverpool FC 5:3

Bramki: Oakley Cannonier – Hugo Muadi Dado-Masaki (2), Mario Stroeykens Hugo (2),Romeo Lavia

9:00

Meczem RSC Anderlecht - Liverpool FC rozpoczęliśmy kolejną odsłonę Lech Cupa. Czeka nas dzisiaj sporo emocji, na które zapraszamy! W tym roku zostawiamy dwie możliwości oglądania tego widowiska: w LechTV oraz poprzez naszą relację tekstową.