2017-03-18 16:49 Mateusz Szymandera

Udany początek juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Lecha Poznań udanie zainaugurowali rundę wiosenną. W pierwszym meczu Ligi Makroregionalnej pokonali rówieśników z Pogoni Szczecin 4:1.

Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego w sobotę rozpoczęli drugi etap walki o mistrzostwo Polski. Po trwających ponad dwa miesiące przygotowaniach wrócili na ligowe boiska. W Lidze Makroregionalnej będą rywalizowali z innymi zespołami o możliwość gry o medale. W swojej grupie poznaniacy walczą z Lechią Gdańsk, Wartą Poznań, Arką Gdynia, CWZS Bydgoszcz, AP Pogonią Szczecin, Wdą Świecie i Pogonią Szczecin.

I to ten ostatni rywal był pierwszym, z którym zmierzyli się lechici. Mecz dobrze się dla Kolejorza. Wynik spotkania otworzył Olaf Kobacki i do przerwy poznaniacy prowadzili 1:0. W 65. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale ich radość nie trwała długo. Już trzy minuty później Jakub Karbownik ponownie wyprowadzili Lecha na prowadzenie. W ostatnich minutach lechici podwyższyli jeszcze prowadzenie. W 80. minucie rzut karny na bramkę zamienił Jakub Białczyk, a wynik spotkania ustalił Bartosza Bartkowiak.

- Spodziewaliśmy się dzisiaj cięzkiej przerawy i taki niewątpliwie był ten mecz. Przeciwnik grał bardzo agresywnie. Starał się bronić wysoko, a dodając do tego trudne warunki atmosferyczne, czyli silnie wiejący wiatr, trudno nam było złapać rytm w budowaniu i rozwinięciu gry - mówi trener zespołu Bartosz Bochiński. - Cieszy szybka odpowiedź na bramkę Pogoni, determinacja w dążeniu do zwycięstwa oraz debiut na tym poziomie zawodnika urodzonego w 2002 roku, czyli Filipa Marchwińskiego - dodaje szkoleniowiec.

POGOŃ SZCZECIN - LECH POZNAŃ 1:4 (0:1)

Bramki: Kobacki (32), Karbownik (68), Białczyk (80 k), Bartkowiak (80+2) - (65)

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Michał Zimmer (41. Mateusz Bieniek), Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor - Jakub Białczyk, Kacper Janiak (55. Bartosz Bartkowiak), Filip Marchwiński (41. Bartłomiej Burman) - Szymon Czyż, Olaf Kobacki (78. Łukasz Bogajewski), Jakub Karbownik