2017-04-20 14:25 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Z Ruchem tylko trzy punkty

Na zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego liczą piłkarze Kolejorza. Jeśli im się to uda, będzie to ich trzecia już wygrana z "Niebieskimi" w obecnym sezonie.

Ruch to w ostatnich sezonach jeden z najbardziej ulubionych rywali Lecha. Po raz ostatni Kolejorz przegrał z nim na Cichej w lutym 2012 roku. Od tego czasu poznaniacy rozegrali jedenaście meczów, z czego aż osiem zakończyło się zwycięstwem.

O tym jak dobrze gra się Lechowi z Ruchem najlepiej świadczą ostatnie wyniki, ale też passa meczów bez porażki przy Bułgarskiej. W Poznaniu Ruch po raz ostatni wygrał w sezonie 1999/2000. To były czasy, gdy obecny kapitan Kolejorza grał w drużynach juniorskich Igloopolu Dębica. Od tego czasu Kolejorz zagrał z Ruchem dwanaście meczów, trzy z nich remisując.

- Zdecydowanie, trzeba ten mecz wygrać - zapewnia Łukasz Trałka. Kapitan Lecha jest przekonany o tym, że zdobycie trzech punktów przybliży Kolejorza do walki o mistrzostwo kraju. - Wiemy, że jeśli zagramy na swoim wysokim poziomie to mamy szansę na zwycięstwo - dodaje lechita.

Poznaniacy mają nadzieję, że nie tylko zdobędą trzy punkty, ale też przed własną publicznością zaprezentują się z dobrej strony. - Ładna dla oka gra sprawia nam przyjemność. Wisła Płock walczyła o grupę mistrzowską, swoje cele będzie miał też Ruch - zaznacza Makuszewski. - Każdy mecz chcemy wygrywać i tak samo będzie w sobotę - podkreśla skrzydłowy.

Zwycięstwo przy Bułgarskiej będzie ważne także z innego powodu. Lechici wierzą, że w ten sposób udowodnią swoim przeciwnikom, że na dobre wrócili na zwycięskie tory. Pierwszy krok zrobili w sobotę, wygrywając z Wisłą Płock, czym odbudowali się psychicznie po wcześniejszej przegranej.

- Po takich spotkaniach zawsze jest trudno. Drużyna zagrała z Legią dobry mecz, ale przegrała. Dlatego ciężko pracowaliśmy przez cały tydzień, aby wygrać. Na boisku zademonstrowaliśmy moc i to jest dla nas ważne - zaznacza trener Lecha, Nenad Bjelica.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij