2017-05-19 10:20 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Wiemy jaka jest ta liga

Poznaniacy cały czas są w grze o tytuł. Jednak, aby go zdobyć muszą nie tylko wygrać swoje mecze, ale liczyć też na potknięcie Legii, która zajmuje pozycję lidera. - Zróbmy swoje, a potem patrzmy na innych - powtarzają lechici. 

Najbliższe dwa mecze zespół prowadzony przez Nenada Bjelicę zagra na INEA Stadionie. W niedzielę podejmie Lechię, a tydzień później Wisłę Kraków. Na zakończenie sezonu zmierzy się z Jagiellonią. To spotkanie odbędzie się w Białymstoku. - Liczę na to, że ten mecz zadecyduje o tym, kto będzie mistrzem. Wierzę, że Jagiellonia powalczy z Legią o trzy punkty. Wtedy znów wszystko będzie zależało od nas - podkreśla Maciej Makuszewski.

Zdaniem zawodników Kolejorza najważniejsze jest jednak patrzenie na własne osiągnięcia. Różnice punktowe wciąż są niewielkie, a wszystkie zespoły z czołówki mają co najmniej matematyczne szanse na awans. - Zostały nam trzy mecze. Mamy do zdobycia dziewięć punktów. Wiemy jaka jest ta liga. Wszystko może się wydarzyć. Najpierw musimy myśleć o sobie i swoich meczach. Wygrajmy te trzy spotkania, a później zobaczymy co osiągniemy - zaznacza Dawid Kownacki.

Bardzo ważne w kontekście finiszu ligi jest szybkie wrócenie na zwycięskie tory. Dla lechitów środowa porażka była dopiero trzecią w tym roku kalendarzowym, a drugą w lidze. - Musimy zrobić swoją robotę, a potem będziemy patrzeć na innych. Będziemy dążyć do tego, żeby wszystko wyglądało jak po finale Pucharu Polski. Wtedy szybko zareagowaliśmy na porażkę i wygraliśmy w Niecieczy - przyznaje Maciej Wilusz.

Istotną rolę w tym momencie sezonu ma też sztab szkoleniowy, który musi utrzymać w zespole najwyższy poziom koncentracji. - Zostały trzy kolejki do końca, a mamy tylko dwa punkty straty. To nie jest tak, że znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji. Musimy wygrać wszystko, ale Legia to nie jest zespół z innej galaktyki. Gdyby tak było to miałby teraz piętnaście punktów przewagi. Z nami musiał wygrać i dopiero po tym meczu został liderem - zaznacza Łukasz Trałka.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij