2017-12-07 14:22 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Wie czego chce. Wypożyczenie ma mu w tym pomóc

- Sytuacja Roberta i to, że gra w pierwszym zespole mobilizuje mnie do jeszcze cięższej pracy - przyznaje obrońca Kolejorza, Tymoteusz Puchacz. 18-latek chce wiosną zdobyć cenne doświadczenie podczas wypożyczenia, by po powrocie podążyć drogą "Gumy".

Puchacz od roku trenuje z pierwszym zespołem Lecha. Pojechał z nim na zimowe zgrupowanie, a po powrocie na stałe dołączył do drużyny. Doświadczenie cały czas zdobywał jednak w rezerwach, których jest podstawowym zawodnikiem. Trening z pierwszą drużyną pod okiem trenera Nenada Bjelicy przybliżyły go także do debiutu w ekstraklasie. Ten miał miejsce na początku maja w wygranym spotkaniu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Puchacz pojawił się na boisku na ostatnie dziesięć minut.

Był to jedyny do tej pory występ lewego obrońcy w pierwszej drużynie. Jesienią 18-latek grał już wyłącznie w trzecioligowych rezerwach. - Oczywiście, że jeden występ to dla mnie mało. Mi zawsze jest mało. Wiem jednak, że na treningach wykonuję ciężką pracę. Stać mnie na to, by grać w Lechu i wiem, że mogę to robić. Staram się cały czas podnosić swoje umiejętności, żeby w przyszłości grać więcej - podkreśla młody lechita.

Treningi z zespołem były jednak dla niego wartościowe. Swoje doświadczenie wykorzystywał w rezerwach, których był ważnym ogniwem. - Ten rok dał mi bardzo dużo. Praca z takimi zawodnikami to dla mnie bardzo ważna rzecz. W Lechu grają najlepsi zawodnicy w polskiej lidze. Możliwość zmierzenia się z nimi, choćby na treningu to okazja do podnoszenia umiejętności - zaznacza Puchacz. - Dzięki temu jestem bardziej pewny siebie - dodaje obrońca Kolejorza.

Dla młodych graczy bardzo ważna jest jednak nie tylko możliwość trenowania, ale też okazja do regularnej gry na wysokim poziomie. Aby Puchacz w dalszym stopniu się rozwijał chce odejść na wypożyczenie. - Myślę, że doświadczenie, które mogę zdobyć grając na wyższym poziomie, niż trzecia liga pomoże mi w Lchu. Chcę, żeby mogło ono zostać wynagrodzone w przyszłości poprzez regularną grę dla Lecha - zaznacza piłkarz.

Najlepszym przykładem takiego rozwoju jest dla młodych lechitów Robert Gumny, ale nie tylko. Przed rokiem miejsce w składzie wywalczył Jan Bednarek, który rok wcześniej występował na wypożyczeniu w Górniku Łęczna. - Chcę pójść na wypożyczenie, żeby podnieść swoje umiejętności, a po powrocie wywalczyć skład. Uważam, że stać mnie na to. Chcę podążać taką drogą. Wierzę, że w przyszłości będę potrafić zdobywać z Lechem trofea - kończy Puchacz.

Następne mecze

Niedziela 25.02 godz.18:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Środa 28.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Reklama
 

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij