2017-01-11 14:23 Mateusz Szymandera

Świetna lewa noga

- Liczę, że szybko zaaklimatyzuje się w nowych warunkach - mówi o Vlodymyrze Kostevychu szkoleniowiec Kolejorza Nenad Bjelica. W środę 24-letni Ukrainiec podpisał kontrakt z Lechem.

Chorwat bardzo liczy na umiejętności piłkarza, którego zadaniem jest wzmocnienie bloku defensywnego poznańskiej drużyny. Trener zwraca uwagę na dużą uniwersalność zawodnika. - Vova był jednym z dwóch wybranych przeze mnie, a wyselekcjonowanych przez skauting, piłkarzy na tę pozycję. To nominalny lewy obrońca, ale może grać również na lewej pomocy, a także w środku pola - przyznaje Bjelica.

Szkoleniowiec docenia wysokie umiejętności Kostevycha. - Ma świetną lewą nogę. Dysponuje bardzo dobrym uderzeniem na bramkę, a do tego wyróżnia się motoryką i boiskową inteligencją. Liczę na to, że będzie silnym punktem mojego zespołu, a jego dobra gra pomoże w osiąganiu dobrych wyników przez cały zespół - przyznaje trener poznańskiego klubu, który ma bardzo wysokie oczekiwania wobec swojego nowego podopiecznego.

- Ma świetną lewą nogę. Dysponuje bardzo dobrym uderzeniem na bramkę, a do tego wyróżnia się motoryką i boiskową inteligencją. Liczę na to, że będzie silnym punktem mojego zespołu, a jego dobra gra pomoże w osiąganiu dobrych wyników przez cały zespół - przyznaje Nenad Bjelica.

Zanim jednak klub rozpoczął rozmowy o transferze 24-latka z Karpat Lwów, Bjelica skontaktował się ze swoim kolegą, który w przeszłości współpracował z Kostevychem. - Rozmawiałem o nim z Igorem Jovičeviciem, który przez półtora roku był trenerem Karpat Lwów. Vova miał u niego pewny plac, a mój kolega wypowiadał się o nim w samych superlatywach - kończy Chorwat.

Następne mecze

Niedziela 25.02 godz.18:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Środa 28.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Reklama
 

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij