2017-04-19 13:10 Jakub Ptak , fot. Przemysław Szyszka

Srebrny jubileusz Theusa

Aleksander Theus to nie tylko uzdolniony obrońca drużyny juniorów starszych, ale także zagorzały kibic Kolejorza. Od wielu lat stara się jeździć na mecze wyjazdowe pierwszej drużyny Lecha. Sobotnie spotkanie w Płocku było jego 25. wyjazdem w kibicowskiej karierze.

Na pierwsze wyjazdy Theus jeździł już w wieku kilku lat. Kibicowską pasją zaraził go ojciec, który wielokrotnie podążał za lechitami na mecze wyjazdowe. Te eskapady sprawiały sporo radości młodemu zawodnikowi Lecha oraz pozostawiły w pamięci wiele wspomnień. - Pamiętam, że po jednym z meczów we Wronkach zbiegłem z trybun, otworzyłem bramę i wbiegłem cieszyć się z piłkarzami na murawie - uśmiecha się Theus.

Zapytany o najcieplej wspominany wyjazd 18-letni obrońca bez wahania wskazuje na mecz z Feyenoordem z 2008 roku. To jedna z dalszych eskapad Theusa, ale również i spotkanie, które zapisało się w historii Lecha złotymi zgłoskami. Bramkę w tamtym spotkaniu zdobył obecny trener rezerw Kolejorza, Ivan Djurdjević. - Doping był wspaniały, a emocje jeszcze większe! - wspomina lechita.

- Pamiętam, że po jednym z meczów we Wronkach zbiegłem z trybun, otworzyłem bramę i wbiegłem cieszyć się z piłkarzami na murawie - uśmiecha się Theus.

Theus to podstawowy zawodnik drużyny juniorów starszych, grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Występy w zespole trenera Krzysztofa Kołodzieja powodują, iż liczba zaliczonych meczów wyjazdowych nie jest jeszcze większa. - Staram jeździć na wyjazdy, gdy tylko nie kolidują one z moimi meczami. Gramy jednak swoje spotkania w weekendy, więc często trudno to pogodzić. Poprzednim moim wyjazdem był mecz z Cracovią w tym sezonie. Mieliśmy wtedy przerwę świąteczną w rozgrywkach, dlatego mogłem pojechać - podkreśla 18-latek.

Urodzony w Poznaniu zawodnik trenuje w Lechu już 12 lat. Obecnie jest członkiem zespołu juniorów starszych, który pewnie zmierza do najlepszej czwórki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Choć młodzi lechici są już o krok od awansu, to wciąż walczą o kolejne zwycięstwa w swojej grupie. - Śledzimy wyniki w drugiej grupie, ale jeszcze nie analizujemy naszych potencjalnych przeciwników. Skupiamy się przede wszystkim na sobie, bo czekają nas teraz najtrudniejsze mecze. Gramy z zespołami z czołówki, zatem łatwo nie będzie - zaznacza Theus.

Kolejne spotkanie drużyna juniorów starszych rozegra już w najbliższą sobotę 22 kwietnia. O godzinie 12 na stadionie we Wronkach lechici podejmą czwartego w tabeli Piasta Gliwice.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij