2017-02-17 15:02 Mateusz Szymandera

Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań

Do końca 2016 roku trwały eliminacje Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Już 7 marca, czyli niecałe dwa tygodnie przed głównymi obchodami #95Lecha, nastąpi jej finał. W zawodach udział biorą wielkopolscy uczniowie. 

Prace związane z przygotowaniem olimpiady rozpoczęły się już w październiku. Do udziału w teście wiedzy zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja na terenie Wielkopolski, które w przeszłości brały udział w akcji "Kibicuj z klasą". W listopadzie do tych placówek została wysłana informacja o organizacji olimpiady, a w grudniu rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia etapu szkolnego.

Każda ze szkół otrzymała arkusz, który zawierał 30 pytań. Ich zakres zawierał zagadnienia związane z początkami klubu, ważnymi wydarzeniami, a także najnowszą jego historią. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu, a nauczycieli sprawdzenie odpowiedzi i odesłanie wyników etapu szkolnego do końca grudnia.

- Młodzi ludzie znający historię Lecha to wielka wartość i dowód na to, że w Kolejorzu z ogromnym szacunkiem traktuje się dorobek wszystkich pokoleń, które dopingują Poznańską Lokomotywę. Kolejna edycja olimpiady wiedzy, po raz pierwszy zorganizowana została z takim rozmachem, uczestniczyły w niej szkoły z całego regionu, a w finale weźmie udział kilkudziesięciu uczniów, którzy przyjadą na Bułgarską. Życzymy im powodzenia - mówi Sebastian Starczewski, dyrektor działu marketingu i komunikacji Lecha Poznań.

Na początku marca odbędzie się Finał Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Do tego etapu zaproszonych zostało 60 uczniów z kilkunastu szkół z województwa Wielkopolskiego. Przed rozwiązaniem arkusza odpowiedzi, uczniowie będą mieli okazję do rozmowy z byłymi piłkarzami Kolejorza. Wśród nich będą m.in. Andrzej Karbowiak, a także Jarosław Araszkiewicz.

Finał olimpiady składać się będzie z 95 pytań, a uczniowie będą mieli 90 minut na ich rozwiązanie. Nazwiska najlepszych znawców historii Kolejorza poznamy podczas spotkania Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna. Wtedy też nastąpi wręczenie trzech pierwszych nagród.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij