2018-01-18 15:11 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Odpoczynek jest ważny

Bardzo intensywne były dla podopiecznych trenera Nenada Bjelicy pierwsze dwa dni zajęć podczas zgrupowania w Turcji. Sztab szkoleniowy przygotowując plan na obóz w Belek zaplanował także czas na regenerację po ciężkiej pracy.

We wtorek i środę lechici pracowali dwukrotnie. Przed drugim treningiem podczas obozu w Belek udali się na siłownie, a następnie wybiegli na boisko. Wymagające były też pierwsze zaplanowane na środę zajęcia. Po południu zawodnicy ponownie wybiegli na boisko, choć pracowali znacznie krócej. Z kolei w czwartek w ośrodku treningowym pojawili się tylko raz.

- Ostatnie dni były dla zawodników bardzo trudne. Mieliśmy zajęcia przeprowadzone na dużej intensywności. Po tych treningach piłkarze muszą czuć zmęczenie, dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji tylko jednego treningu podczas trzeciego dnia pracy w Turcji - zaznacza drugi szkoleniowiec Lecha, Rene Poms.

Czwartkowe popołudnie lechici mają wykorzystać na odpoczynek i zebranie sił przed dalszą częścią zgrupowania. - Utrzymanie dobrego balansu między ciężką pracą, a regeneracją jest bardzo ważne. Nie można tylko pracować, pracować i pracować. To nie jest produktywne. Wolne popołudnie to dobry czas na masaż i odpoczynek. Nie możemy zapomnieć o tym, że w piątek gramy mecz - podkreśla Austriak.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij