2018-01-12 18:28 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Nowi zwiększą rywalizację

Zadowolony ze sprowadzenia dwóch piłkarzy i wzmocnienia rywalizacji na pozycji lewego obrońcy i napastnika jest trener Kolejorza, Nenad Bjelica.

Chorwat miał na lewej stronie obrony do dyspozycji dwóch piłkarzy. Poza Volodymyrem Kostevychem był to Tymoteusz Puchacz. 19-latek został jednak wypożyczony do czerwca 2019 roku. Najbliższe osiemnaście miesięcy spędzi w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec. Sprowadzony w styczniu Tomasik ma więc zwiększyć rywalizację na lewej stronie defensywy.

- To doświadczony polski zawodnik, którego zadaniem jest wzmocnienie naszej obrony. Jego przyjście spowodowało, że mamy na lewej stronie obronie większe możliwości. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Cieszę się, że doszło do podpisania kontraktu. Dołączenie do naszej drużyny Tomasika na pewno pomoże nam w walce o mistrzostwo - przyznaje Bjelica.

Transfer Tomasika to jednak nie jedyna dobra wiadomość dla szkoleniowca. W piątek popołudniu umowę z Lechem podpisał Oleksiy Khoblenko, który został wypożyczony do czerwca z transferu definitywnego. Gdy Lech zdecyduje się na to rozwiązanie, to Ukrainiec zwiąże się z poznańskim klubem umową do czerwca 2021 roku.

- To młody napastnik, którego największym atutem jest szybkość. W ostatnim czasie brakowało nam tego elementu w ataku. Szukaliśmy właśnie takiego zawodnika. Wierzę, że szybko zaaklimatyzuje się w klubie i wiosną pokaże się z dobrej strony - zaznacza Chorwat. - To bardzo interesują zawodnik, który może nam dać sporo jakości. Wierzę, że przez najbliższe kilka miesięcy przekona nas do tego, by zatrzymać go w Poznaniu na dłużej - dodaje Bjelica.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij