2017-02-17 13:13 Mateusz Szymandera

Szanujemy każdego rywala

- Jestem spokojny o wynik meczu, ale dlatego, że widzę nastawienie zawodników na treningach. Widzę też ich zaangażowanie. Jeśli z takim samym zagramy w Gliwicach to mogę być spokojny o rezultat spotkania. Nie tylko tego, ale również kolejnych - mówi trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica.

Chorwacki szkoleniowiec uważa, że obecna dyspozycja Piasta Gliwice nie ma przed sobotnim spotkaniem żadnego znaczenia. Aktualny wicemistrz Polski zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli. - Zawsze takim zespołom jak Piast trudno powtórzyć sukces. Mam na myśli to, że Piast jest niewielkim klubem. Mimo że teraz nie prezentują się jak przed rokiem, to ciągle są groźną drużyną. Lech tylko ze stuprocentową koncentracją i zaangażowaniem może wygrać mecz. Piast gra słabiej, ale szanujemy każdego rywala i do każdego meczu podchodzimy z taką samą determinacją - podkreśla trener Lecha.

Przed starciem z Kolejorzem zespół z Gliwic ma duże problemy kadrowe. Ze względu na kontuzje w sobotnim starciu prawdopodobnie nie zagra Hebert, a za kartki pauzują Marcin Piotrowski i Uros Korun. - Może problemy w defensywie Piasta dają nam pewną przewagę, ale nie muszą. Jeśli my nie pokażemy odpowiedniego nastawienia to możemy tego nie wykorzystać. Dlatego tak naprawdę liczy się to jak my zagramy i to mnie interesuje. Gra, nastawienie, zaangażowanie naszej drużyny jest bardzo ważne. Osłabienie rywala możemy wykorzystać. Wiele zależy jednak od nas - zaznacza Nenad Bjelica.

Trener Lecha zapytany o ustawienie w jakim występuje jego zespół nie dał jednoznacznej odpowiedzi. - Ono zmienia się w trakcie meczu. Rozpoczynamy w ustawieniu 4-3-3, ale w czasie meczu może to być 4-1-4-1, a nawet 2-3-5. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy gramy dwoma stoperami, a boczni są ofensywnie ustawieni. Cały czas sytuacja się zmienia. Trudno powiedzieć jakim systemem gramy. Ustawieniem wyjściowym jest na pewno 4-3-3 - przyznaje Chorwat. - Uważam, że to nie system pozwala zwyciężyć, ale zaangażowanie zawodników i chęć zwycięstwa. Nie ma systemu, który gwarantuje zwycięstwa - podkreśla szkoleniowiec.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij