2013-10-02 00:00 Lech Poznań

Kibicowanie w Poznaniu i Wielkopolsce

Lech Poznań jest jednym z najbardziej medialnych klubów i nikogo nie powinny dziwić krytyczne, nawet stronnicze doniesienia medialne. Każdy ma prawo do oceny naszych działań.

Jednak nie będziemy milczeli, gdy opluwa się wszystkich kibiców Lecha, stawiając ich na równi z antysemitami i kryminalistami. Lech Poznań nie będzie bronił przestępców, tak samo jak nie będziemy ich ścigać, ani sądzić. Klub piłkarski nie jest prokuraturą, ani niezawisłym sądem. Będziemy jednak bronić dobrego imienia poznańskich kibiców. Dlaczego? Bo wbrew tezom pewnych mediów, chcemy przypomnieć, że:

- "kibol" to dumne określenie kibica w poznańskiej gwarze, a nie zadymiarza i kryminalisty
- kibicowanie w Poznaniu i Wielkopolsce to fenomen społeczny i tradycja, z której wszyscy powinniśmy być dumni;
- jesteśmy dumni, że wśród naszych kibiców są kobiety, lekarze, prawnicy, nauczyciele, dzieci, rolnicy, sędziowie, przedsiębiorcy, księża, prezesi, sprzątaczki, sekretarki, bezrobotni, strażacy, niepełnosprawni, urzędnicy, artyści, nasze babcie i dziadkowie, olimpijczycy, sympatycy innych wielkopolskich klubów, mechanicy, politycy, kolejarze, żołnierze - wszyscy dla których kibicowanie po poznańsku to tradycja i wartość, o którą wszyscy musimy dbać;
- kibicowanie daje tysiącom ludzi pozytywną energię i wuchtę wrażeń, których na próżno szukać w czasie niedzielnych zakupów czy wizyty w muzeum, a na INEA Stadionie mogą robić to w pełni bezpiecznie.

Następne mecze

Niedziela 01.10 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Piątek 13.10 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij