2016-09-24 18:54 Mateusz Szymandera

Kibice remisują w lidze

Kibice Lecha w kolejnym ligowym meczu zremisowali 2:2 z Piastem Kobylnica. Po sześciu meczach zajmują szóste miejsce w tabeli z pięcioma punktami straty do lidera.

Drużyna Wiary Lecha bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, bo już w 9. minucie objęła prowadzenie. Swoją czwartą bramkę w tym sezonie zdobył Smura, który wykorzystał podanie na wolne pole Łaszyńskiego. Pomocnik kibicowskiej drużyny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i bez większych problemów przelobował go, otwierając wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania po akcji z kontrataku. Po przerwie, dość niespodziewanie, objęli prowadzenie. Wykorzystali w ten sposób jedną z nielicznych okazji przeprowadzonych po przerwie. Sędzia odgwizdał rzut wolny dwadzieścia metrów od bramki. Piłka po uderzeniu odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Wiary Lecha i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza tej drużyny.

Kibice przeważali, prowadzili grę, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Zamknięci przed własnym polem karnym goście musieli jednak w końcu wyjmować piłkę z siatki, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego w okienko bramki trafił Smelkowski. Wiara Lecha mimo dużej przewagi nie zdobyła, decydującej o zwycięstwie bramki i zdobyła w sobotnie popołudnie jedynie punkt.

We wtorek drużyna trenera Wróblewskiego zagra w Pucharze Polski z oldbojami Kolejorza. To spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na bocznym boisku przy Bułgarskiej.

WIARA LECHA - PIAST KOBYLNICA 2:2 (1:1)

Bramki: Smura (9), Smelkowski (72) - (23), (57)
Żółte kartki: Smelkowski, Szulerowicz

DWL: Michał Pecold - Mateusz Nowak, Maciej Łaszyński, Artur Adamski, Michał Dąbrowski - Jan Makowski, Sebastian Smelkowski - Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Krzysztof Szenfeld (63. Jakub Drzewiecki) - Piotr Makowski (60. Marcin Szulerowicz)