2017-04-10 12:10 Filip Budziński , fot. Marcin Rajczak

Wsparcie Akademii z trybun

Drużynę Nenada Bjelicy z trybun INEA Stadionu dopingowali zawodnicy trampkarzy, juniorów młodszych, starszych oraz rezerw Kolejorza. Wspólnemu wyjściu sprzyjał korzystny terminarz lechitów - żaden z wyżej wymienionych zespołów nie rozgrywał ligowego spotkania w tym samym dniu co pierwsza drużyna.

- Integracja i oswojenie się z atmosferą panującą na INEA Stadionie to główny cel tej inicjatywy - komentuje drugi trener juniorów młodszych, Jędrzej Łągiewka. - Ponadto możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu buduje przywiązanie zawodników do klubu. Okazja do wspólnego obejrzenia meczu pierwszej drużyny nie nadarza się zbyt często. Cieszymy się, że dzisiaj się udało i mogliśmy razem emocjonować się spotkaniem - dodaje.

Na niedzielny pojedynek zawodnicy mogli również przyprowadzić osoby towarzyszące. Dodatkowym walorem spotkania był fakt, iż mecz, rozgrywany pomiędzy czołowymi zespołami LOTTO Ekstraklasy, przyciągnął na trybuny INEA Stadionu ponad 41 tysięcy kibiców. - Poziom widowiska i stadion pełen kibiców potęgował ekscytację wśród zawodników akademii. Siedzieliśmy tuż przy ławce rezerwowych Lecha, więc wszystko świetnie widzieliśmy i mogliśmy poczuć atmosferę, panującą na boisku - dodaje Łągiewka.

Inicjatywa wspólnego obejrzenia meczu została pozytywnie odebrana przez zawodników i drugiego trenera juniorów młodszych. - Moim zdaniem taka akcja powinna zostać powtórzona w przyszłości. Wiadomo, że ze względu na terminarze poszczególnych drużyn nie każdy mecz możemy oglądać razem na stadionie, ale nawet jeśli taka okazja miałaby się pojawić raz na rundę to uważam, że warto z niej skorzystać - podsumowuje trener Łągiewka.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij