2017-04-08 15:51 Filip Budziński, współpraca Mateusz Szymandera

Trampkarze gromią Lechię

Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz trampkarzy Lecha Poznań przeciwko drużynie 1922 Lechia Kostrzyn, rozgrywany w ramach 13. kolejki I ligi okręgowej B2 w Popowie. Podopieczni trenera Huberta Wędzonki wygrali aż 15:2. Lechici udanie rozpoczęli rundę wiosenną, ponieważ wygrali dwa mecze.

Lechici dominowali od samego początku. Wynik spotkania otworzyli już w 2. minucie, a do przerwy prowadzili czterema bramkami. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji zawodników trenera Wędzonki była druga część meczu. Ta co prawda rozpoczęła się od trafienia Lechii, która w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy zdobyła dwie bramki. Od tego momentu dominowali już lechici.

Od 50. do 80. minuty trampkarze zdobyli aż dziesięć bramek. Hat-tricki w drugiej części spotkania skompletowali Kołtański, Marzec i Ławrynowicz (na zdjęciu). Na listę strzelców wpisali się także Makuch i Wilak (po dwa trafienia), a także Wiciński i Olejnik. Ten ostatni w doliczonym czasie gry, ustalił wynik spotkania.

- To jak dotąd nasze najwyższe ligowe zwycięstwo w tym sezonie - zauważa drugi trener, Marek Marciniak. - Przeciwnik próbował stawić nam czoła do 50. minuty, jednak później już wyraźnie nie nadążał za tempem życia rozgrywanych przez nas akcji ofensywnych. Cieszymy się z efektownych bramek, choć powinno być ich o kilka więcej - dodaje.

Trampkarze Lecha Poznań, z dorobkiem 31 punktów pozostają liderami w I lidze okręgowej B2. Kolejny mecz podopieczni trenera Huberta Wędzonki rozegrają 22 kwietnia. Wówczas rozegrają oni wyjazdowe spotkanie z drużyną KS Canarinhos Skórzewo. Poprzedni pojedynek między oboma zespołami zakończył się zwycięstwem Kolejorza 4:0. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 10:00.

LECH POZNAŃ - 1922 LECHIA KOSTRZYN 15:2 (4:0)

Bramki: Kołtański (2), Makuch (18), Marzec (30), Wilak (37), Wiciński (47), Kołtański (51), Wilak (52), Ławrynowicz (58), Marzec (61), Marzec (64), Makuch (65), Kołtański (68), Ławrynowicz (76), Ławrynowicz (80), Olejnik (80) – (43), (50)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski - Eryk Olejnik, Kacper Wachowiak (27. Franciszek Marzec), Damian Makuch, Krystian Palacz - Karol Fietz (47. Kamil Ziętkowski), Dawid Wiciński - Filip Borowski (45. Kacper Żmudź), Igor Ławrynowicz, Filip Wilak - Damian Kołtański