2017-11-30 19:01 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Niebiesko-biali skuteczni w kadrze

Zawodnicy juniorów młodszych Lecha Poznań, Filip Marchwiński i Jakub Kamiński (na zdjęciu), strzelili po dwa gole dla reprezentacji Polski do lat 16 w meczu towarzyskim z Irlandią Północną. Biało-czerwoni zwyciężyli w czwartkowym spotkaniu rozgrywanym w Dungannon 5:0, a w ich szeregach wystąpili także obrońca niebiesko-białych Łukasz Bejger i pomocnicy, Łukasz Szramowski oraz Franciszek Marzec.

Podopieczni trenera Przemysława Małeckiego kontrolowali boiskowe wydarzenia przez całą długość trwania pojedynku. Już po niespełna pięciu minutach rozpoczął się koncert w wykonaniu lechitów.Jako pierwszy trafił Marchwiński, który pokonał bramkarza gospodarzy po podaniu Kamińskiego. Kolejne dwa trafienia Polakow także były dziełem tego duetu. Dzięki obu tym pomocnikom goście schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Już dziesięć minut po wznowieniu swojego drugiego gola strzelił Kamiński. Polacy ustalili wynik spotkania na 5:0 w jego ostatniej minucie.

W drugiej części gry na murawie zobaczyliśmy także skrzydłowego Lecha, Franciszka Marca, który pojawił się na niej z rezerwy. Mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrali za to Bejger i Szramowski. Marchwiński opuścił boisko w przerwie, natomiast "Kamyk" na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem.

To już druga wygrana odniesiona przez zawodników szkoleniowca Małeckiego nad Irlandią Północną w trwającym tygodniu. W pierwszym starciu obu reprezentacji biało-czerwoni wygrali we wtorek 2:0, a jedną z bramek zdobył Marchwiński.

Irlandia Północna – Polska 0:5 (0:4)

Bramki: Marchwiński (4, 40), Kamiński (15, 50), Dudziński (80)

Polska (skład wyjściowy): Hubert Idasiak – Nikodem Niski, Łukasz Bejger, Patryk Peda, Łukasz Seweryn – Jakub Kamiński, Łukasz Szramowski, Michał Rakoczy, Filip Marchwiński, Krystian Rybicki – Kacper Sadłocha