2017-09-10 10:02 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Marciniak: Dysponujemy wyrównaną kadrą

Drugi trener ekipy trampkarzy Lecha Poznań, Marek Marciniak, był bardzo zadowolony z gry zespołu w starciu z Chemikiem Bydgoszcz. Podkreślał duże zaangażowanie graczy w obu połowach spotkania. Cieszyła go również spora intensywność w poczynaniach jego zawodników.

- Ten mecz na pewno pokazał, jak bardzo wyrównaną kadrą dysponujemy. Chcieliśmy dać odpocząć kilku chłopakom, między innymi Ławrynowiczowi, Kołtańskiemu, Borowskiemu czy Wilakowi, ale ich zmiennicy spisali się świetnie – podkreślał Marciniak.

Obraz gry z Chemikiem nie zmienił się ani trochę po przerwie, kiedy nastąpiło kilka zmian w składzie. Trener Marciniak zwracał uwagę szczególnie na wysokie tempo i dużą jakość w grze młodych lechitów.

W spotkaniu z Chemikiem trenerzy nie mogli skorzystać z Antoniego Kozubala oraz Patryka Gogóła, którzy byli chorzy. Z bydgoszczanami nie wystąpił także Michał Marszałkiewicz, w przypadku którego prewencyjnie zalecono odpoczynek z powodu urazu łydki. To jednak sprawiło, że Lech pokazał wartość swojej całej kadry: w spotkaniu wystąpili wszyscy zawodnicy rezerwowi.

– To bardzo dobrze wróży w kontekście całego sezonu. Dużo dla nas znaczy, że w drugiej połowie cały czas graliśmy skutecznie, potrafiliśmy kreować sporo sytuacji podbramkowych i większość z nich wykorzystać. Oczywiście cieszyliśmy się, że zawodnicy, którzy dotychczas dostawali mniej minut na boisku, pokazali się z pozytywnej strony. To są w dużej części młodsi chłopcy, na których też będziemy stawiać – twierdził drugi trener niebiesko-białych.

Trampkarzy czeka w środę w Popowie towarzyski trójmecz ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin, w którym każdy zmierzy się z każdym. W tym samym czasie w Szamotułach odbędzie się konsultacja kadry WZPN-u rocznika 2003. W związku z tym w sparingach z dwoma wyżej wymienionymi zagrają gracze z rocznika 2004.

Następne mecze

Poniedziałek 02.04 godz.18:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Sobota 07.04 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij