2017-07-04 10:20 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Kamiński z pierwszym kontraktem

Jakub Kamiński podpisał swój pierwszy kontrakt z Lechem. 15-letni pomocnik związał się z poznańskim klubem umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2019 roku.

Młody pomocnik trafił do Akademii Lecha Poznań w lipcu 2015 roku. Wcześniej występował w Szombierkach Bytom. Występuje na pozycji skrzydłowego, zarówno na lewej jak i prawej stronie boiska. Może również grać jako wysunięty napastnik. Kamiński występuje w zespole trampkarzy, ale w minionej kampanii brał udział w treningach zespołów juniora młodszego i juniora starszego.

- Cieszymy się, że kolejny młody zawodnik nam zaufał i podpisał z nami kontrakt. Kuba jest bardzo zdolnym zawodnikiem, a jego umiejętności potwierdza fakt, że grał nie tylko w zespole trampkarzy, ale również juniora młodszego. Rywalizacja ze starszymi zawodnikami pozwala mu stale podnosić umiejętności. Mamy nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy osiągnie sukces w niebiesko-białych barwach - mówi wicedyrektor akademii, Piotr Sadowski.

15-latek mimo tego, że na co dzień gra w zespole trampkarzy, ale w poprzedniej kampanii grał także w drużynie juniora młodszego. Kilka dni temu wystąpił w decydujących meczach juniora młodszego, który walczył o mistrzostwo Polski. Co więcej, w pierwszym meczu zdobył bramkę. Rozegrał piętnaście meczów ligowych w zespole trampkarza, w których zdobył jedenaście bramek i zanotował piętnaście asyst. Dodatkowo zagrał też osiem spotkań w zespole juniora młodszego, w których miał udział przy pięciu bramkach - dwie zdobył sam, a przy trzech asystował.

Kamiński w poprzednim sezonie rozegrał osiem meczów w reprezentacji Polski do lat 15, w których zaliczył pięć asyst.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij