2017-08-11 13:41 Łukasz Rabiega , fot. Marcin Rajczak

Juniorzy starsi rozpoczynają sezon

W sobotę, 12 sierpnia juniorzy starsi zainaugurują sezon meczem wyjazdowym z Salosem Szczecin. - Pierwszy mecz ligowy wprowadzamy w tok przygotowań przedsezonowych i traktujemy go jako nieodłączny element okresu przygotowawczego - podkreśla trener zespołu, Krzysztof Kołodziej.

Przygotowania juniorów starszych trwały dość krótko, bo niespełna trzy tygodnie. W drużynach młodzieżowych jest sporo rotacji między zespołami i może to sprawiać małe problemy z integracją po każdym sezonie, jednak sztab szkoleniowy zespołu zapewnia, że integracja, jak i przygotowania zrealizowane zostały na dobrym poziomie. - Rotacja w naszych grupach jest duża, ale dołączyli do nas zawodnicy, którzy zdobyli mistrzostwo Polski, tak więc ich poziom jest wysoki. Czeka ich w nowym sezonie gra przeciwko zawodnikom, którzy są dwa, trzy lata starsi, więc muszą być fizycznie dobrze przygotowani, o co dbaliśmy podczas okresu przygotowawczego - zaznacza Leosz.

W zeszłym sezonie zawodnicy juniora młodszego zdobyli mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Kilku graczy, którzy wywalczyli trofeum przeszło w tym sezonie szczebel wyżej i od nowego sezonu będą występować w Centralnej Lidze Juniorów. - Sporo zawodników przeszło z zespołu juniorów młodszych do naszej drużyny i przygotowania musiały zostać nieco skrócone. Młodzi zawodnicy zdobyli mistrzostwo Polski i sezon nieco się przeciągnął. Grali późno finały, a następnie mieli zgrupowanie kadry, dlatego nasze przygotowania są nieco krótsze, aby mieli oni czas na regeneracje - zauważa drugi trener zespołu juniorów starszych Jakub Leosz.

W trakcie okresu przygotowawczego drużyna Krzysztofa Kołodzieja rozegrała jedynie dwa sparingi. Jeden z seniorską drużyną Lubuszanina z Trzcianki oraz z Escolą Warszawa. Pierwszy z tych sparingów zakończył się remisem 2:2, natomiast drugi juniorzy młodsi wygrali 2:1.- Pierwszy mecz ligowy wprowadzamy w tok przygotowań przedsezonowych i traktujemy go jako nieodłączny element okresu przygotowawczego. Na treningach, jak i podczas czasu międzysezonami robiliśmy swoje. Czyli kierujemy się według standardów, które przyjęliśmy jakiś czas temu - mówi pierwszy trener zespołu Krzysztof Kołodziej.

Drużyna juniorów starszych sezon zainauguruje w sobotę 12 sierpnia meczem z Salosem Szczecin. Zawodnicy Krzysztofa Kołodzieja mecz w Szczecinie rozpoczną o godzinie 12.

Następne mecze

Czwartek 19.07 godz.17:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań
Niedziela 22.07 godz.18:00
Wisła Płock
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij