2017-05-12 19:48 Filip Budziński , fot. Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi przegrali sparing z HSV

Juniorzy młodsi Lecha Poznań przegrali ze swoimi rówieśnikami z Hamburgera SV 1:4 (1:1). Jedyną bramkę dla podopiecznych Bartosza Bochińskiego zdobył Olaf Kobacki.

Na początku spotkania przeważali goście, czego dowodem była otrzymana w 6. minucie przez Szymona Czyża żółta karta od sędziego za groźny faul przed polem karnym. Chwilę później sytuację sam na sam wykorzystał Tobias Fagerstrom i wyprowadził HSV na prowadzenie. Kolejorz szybko doprowadził jednak do wyrównania - w 19. minucie błąd bramkarza gości wykorzystał Olaf Kobacki i skierował piłkę do pustej bramki. Następnie jeden z zawodników gości ponownie stanął oko w oko z Bartoszem Przybyszem, ale z tej sytuacji zwycięsko wyszedł golkiper Lecha. Jeszcze przed przerwą groźny strzał z rzutu wolnego oddał Oskar Nowak, jednak nie zdołał on pokonać bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania z rzutu wolnego Sebastian Jarosz próbował pokonać niemieckiego bramkarza, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 50. minucie HSV wyszło na prowadzenie za sprawą kolejnego trafienia Fagerstroma. Chwilę później było już 1:3. Tym razem zamieszanie w polu karnym Kolejorza wykorzystał Josha Vagnomann. Warty odnotowania jest fakt, że w 57. minucie na boisku we Wronkach zameldował się były zawodnik Akademii Lecha Poznań, Jan Sieracki, który przez swoich kolegów z Wielkopolski został przywitany brawami.

Lechici starali się zdobyć bramkę kontaktową, jednak każda kolejna sytuacja była skutecznie broniona przez defensywę HSV. W ostatniej sekundzie spotkania goście ustalili wynik na 4:1 za sprawą trafienia Ojechika Heila.

Lech Poznań - HSV 1:4 (1:1)

Bramki: Kobacki (19.) - Fagerstrom (14., 50.), Vagnomann (56.), Heil (80.)
Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Karol Smajdor (60. Jakub Kazuś), Jakub Białczyk, Wiktor Pleśnierowicz (41. Bartłomiej Burman), Kamil Wamberski (41. Sebastian Herkt) - Kacper Janiak (66. Piotr Dudzik), Szymon Czyż, Sebastian Jarosz - Jakub Karbownik, Oskar Nowak (41. Łukasz Bogajewski), Olaf Kobacki