2017-05-19 17:27 Jakub Ptak , fot. Marcin Rajczak

Akademie Klasy Ekstra w Poznaniu

Po raz kolejny przy INEA Stadionie odbyło się wydarzenie w ramach projektu Akademie Klasy Ekstra. Młodzi piłkarze w wieku od 4 do 11 lat mogli zmierzyć się ze sobą w mini-meczach oraz sprawdzić się w wielu konkurencjach sprawnościowych.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli szef szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski oraz koordynator szkolenia Akademii Lecha Poznań, Amilcar Carvalho. Ekstraklasę S.A. reprezentował Jacek Bednarz, który odpowiedzialny jest w niej za projekt rozwoju akademii klubowych. Do udziału w imprezie zaproszone zostały młodzieżowe drużyny Lecha oraz klubów z okolicznych miejscowości. Po części oficjalnej rozpoczęło się to, na co czekali wszyscy młodzi zawodnicy - granie w piłkę.

- To kolejne wydarzenie w ramach projektu Akademie Klasy Ekstra, które organizujemy wraz z Fundacją Ekstraklasy oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Młodzi adepci piłki nożnej, poprzez zabawę i udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, mogą rozwijać swoje umiejętności - powiedział Michał Kokotek, specjalista ds. sportu Lecha Poznań.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były wśród nich m.in. bramka celnościowa, bramka z pomiarem prędkości strzału czy też piłkarskie tory przeszkód. Młodzi piłkarze mogli również rywalizować między sobą w mini-turniejach. Jedno z boisk treningowych przy INEA Stadionie zamieniło się w małe, piłkarskie miasteczko.

- To fajna inicjatywa ze strony Ekstraklasy. Szczególnie wyróżniam turniej dla dziewięciolatków, w którym rywalizują oni trzech na trzech, przez co często mają kontakt z piłką. Na pewno sporo można się dzięki temu nauczyć. Sporą atrakcją jest też fakt, że odbywa się to przy stadionie Lecha. Mogą dzięki temu poczuć na żywo jego atmosferę - zaznaczył Jakub Strużyński, trener Lech Poznań Football Academy w Swarzędzu.

Akademie Klasy Ekstra to projekt Fundacji Ekstraklasy, w ramach którego młodzi piłkarze mogą sprawdzić się w rozmaitych grach oraz zabawach podczas treningów, organizowanych w klubowych ośrodkach wszystkich 16 klubów Lotto Ekstraklasy. Przedsięwzięcie to, któremu patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowane jest dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: U-6, U-9 i U-11. Celem projektu jest promowanie sportowego trybu życia oraz budowanie lokalnych społeczności wśród dzieci i młodzieży.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij