2017-05-23 16:25 Filip Budziński , fot. Marcin Rajczak

Trampkarze rozgromili UKS Śrem

Trampkarze Lecha Poznań wrócili do ligowych obowiązków po kilkudniowym pobycie w Wielkiej Brytanii. Podopieczni Huberta Wędzonki rozgromili na wyjeździe drużynę UKS-u Śrem 10:0. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Jakub Niewiadomski.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w 29. minucie, kiedy po podaniu Eryka Olejnika piłkę do bramki skierował jeden z zawodników gospodarzy. Lechici do przerwy zdobyli jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisywali sie kolejno Franciszek Marzec, Filip Szymczak, a chwilę przed przerwą bramkę na 4:0 zdobył Jakub Kamiński (na zdjęciu). Podopieczni trenera Wędzonki nie zwolnili tempa w drugiej połowie spotkania. Ta była popisem dwóch zawodników - Kamińskiego i Jakuba Niewiadomskiego. Pierwszy z nich zdobył w drugiej części spotkania jeszcze dwie bramki, a Ławrynowicz, w przeciągu zaledwie 14. minut, czterokrotnie pokonał golkipera gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza 10:0.

- Po wymagających grach w Liverpoolu przyszedł czas na ligową rzeczywistość, która niestety szkoleniowo nie przyniosła nam dzisiaj żadnych korzyści. Wynik 10:0 mówi sam przez siebie, stąd trudno o konstruktywne wnioski, które można by wykorzystać w procesie szkolenia - podsumował spotkanie trener trampkarzy, Hubert Wędzonka. - Cieszy duża liczba zdobytych bramek i zdecydowana dominacja, którą prezentowaliśmy w tym spotkaniu - dodaje.

Trampkarze Lecha Poznań pozostają liderami I ligi okręgowej B2. Nad drugim, Przemysławem Poznań, podopieczni Wędzonki mają 6 punktów przewagi, ale również o jedno rozegrane spotkanie więcej. Kolejny mecz młodzi lechici rozegrają 3 czerwca. Ich rywalem będzie wówczas drużyna Sucharów Suchy Las. Początek spotkania o godz. 11.

UKS Śrem - Lech Poznań 0:10 (0:4)

Bramki: bramka samobójcza (29), Marzec (35), Szymczak (37), Kamiński (34, 50, 57), Niewiadomski (53, 58, 61, 67)

Lech Poznań: Tymoteusz Czerwiński - Dawid Rezaeian, Łukasz Bejger, Aleksander Kluczyński (41. Kacper Wachowiak), Eryk Olejnik, Łukasz Szramowski (50. Karol Fietz), Dawid Wiciński, Jakub Gil - Franciszek Marzec (41. Jakub Niewiadomski), Jakub Kamiński, Filip Szymczak (50. Igor Ławrynowicz)